تکنولوژی WebOS در مانیتورهای تجاری و صنعتی ال جی هم اکنون در ایران

تکنولوژی WebOS در مانیتورهای تجاری و صنعتی ال جی هم اکنون در ایران

در ماه مارس ۲۰۱۳ شرکت ال جی اعلام کرد که WebOS رو از HP خریداری کرده. این خرید نه واسه پیشرفت تبلتای جدید، بلکه واسه تولید مانیتورای هوشمند براساس یه پلتفرم تازه بودن.

تا قبل از این مانیتورهای هوشمند با داشتن ویژگیایی مثل استریم فایلای صوتی و ویدئویی روی اینترنت، امکان نصب برنامه های جور واجور، مرور صفحات وب و خوندن شکلای جور واجور فایلای چند رسانه ای و امکان اتصال به شبکه، امکانات خوبی به کاربر می دادن؛ اما مثل خیلی از پلتفرمای اولیه دیگه، پیچیدگی فراوون باعث می شد تا خیلی از افراد نتونه بیشترین حد استفاده رو از این دستگاه ها ببرن و در آخر از خیلی از ویژگیای موجود استفاده نکنن.

ال جی این بار با به کار گیری پلتفرم WebOS و شعار سادگی در بالاترین درجه هوشمندی، می خواد تا علاوه بر ارائه یه محیط کاربری ساده، کار برنامه نویسی نرم افزارا و ابزارای جور واجور واسه اونو هم ساده و آسون کنه. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین WebOS قراره هماهنگی بیشتری با بقیه ابزارای دیجیتال داشته باشه. این-کیو لی، نایب رئیس و مسئول بخش نمایشگر در شرکت صوتی تصویری ال جی الکترونیکس، میگه: «ما بسیار هیجان زده هستیم که می تونیم WebOS رو که واسه مانیتورهای صنعتی و تجاری هوشمند ال جی بهینه شده به دنیا معرفی کنیم. زیبایی سیستم عامل WebOS در اینه که آزادی زیادی واسه کاربر جفت و جور می کنه و به کار گیری اون راحته. ما مطمئن هستیم که مشتریان جستجو، جستجو و تغییر بین اشکال جور واجور محتوای WebOS رو تجربه ای واقعاً لذت بخش می بیننن نه خسته کننده».

حالا می خوان حال و هوای تازه ای به فضاهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی بخشیده و حس بهتری از هوشمندی به کاربر القا کنن.

الان بیشتر مانیتورهای صنعتی و تجاری هوشمند جدید ال جی (اجناس سال ۲۰۱۷) شامل چندین مدل از مانیتورهای صنعتی و تجاری ۴K و OLED، همه به سیستم WebOS مجهز شدن.

عمل حرکت بین منوها و انتخاب گزینه های جور واجور هم به وسیله Magic Remote ال جی صورت میگیره که قبلاً نمونه اونو در مانیتورهای هوشمند قبلی ال جی دیده ایم. WebOS می تونه فوراًتشخیص بده که چه زمان و چه نوع دستگاه خارجی به نمایشگر وصل شده و به شما فهرستی از گزینه های مربوط به همون دستگاه رو پیشنهاد میده. منوی گزینه های جور واجور در پایین صفحه قرار داره و بر خلاف پلتفرم قبلی ال جی، نمایان شدن اون قسمت بزرگی از تصویر رو اشغال نمیکنه. گزینه های جور واجور این منو قابل شخصی سازی بوده و میشه اونو حذف یا جابجا کرد. چگونگی سوییچ بین کانالا و بخشای جور واجور هم بهتر شده و طوری صورت میگیره که تمرکز اصلی از روی چیزی که در حال نمایشه حذف نشه.

از دیگر خوبیای رابط کاربری WebOS 3.0 میشه به منوی دسترسی سریع (Quick access) اشاره کرد که از بخش بالایی نمایشگر قابل دسترسه. قرار گرفتن منوی دسترسی سریع در WebOS 3.0 ما رو به یاد منوی تنظیمات سریع و اخطارا در اندروید میندازه.

یکی دیگه از تواناییای جدید اضافه شده که هدف اون سهولت به کار گیری این نمایشگرا هستش، My Channel اسمشه. با به کار گیری این توانایی میشه به کانالای مورد علاقه از راه نوار لانچر دسترسی پیدا کرد. توانایی Input Tracker هم در سریع ترین زمان ممکن بدون ایجاد معطلی در به کار گیری نمایشگر، وسیله های وصل شده به دستگاه رو شناسایی کرده و امکان به کار گیری اونو واسه کاربر جفت و جور می کنه. ال جی واسه جلب رضایت هر چی بیشتر کاربران، در حال همکاری با نتفلیکس و آمازون واسه استریم ویدئوهایی با رزولوشن K4 روی مانیتورهای صنعتی و تجاری هوشمند خوده.

کاربرد WebOS در نمایشگرهای صنعتی و تجاری ال جی

پلت فرمای WebOS اال جی می تونه به راه حلا و سرویسای جور واجور وصل شده و گسترش یابد.

پخش ویدیوها و عکسا به تنهایی بدون دستگاه پخش کننده خارجی

از قابلیتهای نمایشگرهای صنعتی WebOS ال جی پخش ویدیوها و عکسا بدون دستگاه خارجی پخش کننده مدیاه.

امکانات صفحه نمایش

امکانات  جورواجور مانند سنسور، لمس، چراغ  و چیزای دیگه ای به جز اینا در دسترس است.

بالاتر از یه صفحه نمایش

عملکردهای منحصر به فردی که در مدیا پلیر موجود نیس رو جفت و جور میکنه.

پخش برنامه به طور عادی

وقتی که دستگاه پخش کننده مدیا از نمایشگر قطع شه نمایشگر بدون نمایش دادن این قطعی به نشون دادن نصویر و برنامه ادامه میده در حالی که در مانیتورای بدون سیستم WebOS بدون سیگنال روی صفحه نمایش نشون داده می شه.

سرویس JS

پلت فرم ساینیج WebOS از سرویس JS پشتیبانی میکنه.

در صورت به کار گیری خدمات JS، می تونین شکلای جور واجور جورواجور محتواها مانند خدمات پس زمینه، سرور لوکال، هماهنگ سازی VideoWallا رو درست کنین.

 

هماهنگ سازی Video Wall ها

راه حل هماهنگ سازی Videowall با به کار گیری کامل سازی خدمات JS و محتویات پخش بدون دستگاه پخش رسانه ای خارجی ممکن میشه.

سیستم کنترل از راه دور

از راه سیستم هوشمند WebOS می تونین از راه دور سایتای جور واجور رو نمایشگر و کنترل کنین.

پخش ویدوئوا بدون معطلی

پلتفرم هوشمند WebOS  از سیستم پخش پشت سر هم و بدون معطلی بدون مشکی شدن صفحه نمایش پشتیبانی می کنه.

عکسا وصفحات اینترنت هم می تونن بدون معطلی بین ویدیوها خوب نشون داده شن. هم اینکه توانایی پخش چندین ویدیو پشت سر هم رو هم داره.

چرخش ویدیو

از سیستم چرخش ویدیو در WebOS 3.0 می تونین بهرمند شید.

تنظیمات IP

توانایی تنظیم کردن IP رو داره . (UDP, RTP, RSTP, and HLS)

توانایی اتصال به سنسورهای جور واجور

خیلی راحت به سنسورای خارجی و یا NFC/RFID reader  بدون نیاز به دستگاه پخش کننده مدیا وصل می شه.

توانایی چند لمسی

امکان لمس همزمان چند نقطه روی نمایشگر، بدون نیاز به دستگاه خارجی از راه نرم افزار لمسی داخلی پشتیبانی می کنه.

WEBCRTتکنولوژی

یه تکنولوژی جدید واسه کنفرانس ویدئویی تحت وب هستش.

WEBCRT(web Communication Real Time)

با به کار گیری این تکنولوژی ،خیلی راحت می تونین ار روش این سیستم و به تنهایی با اتصال وب کم از راه USB کنفرانس ویدئویی برقرار کنین.

توانایی Beacon

در پلت فرم WebOS توانایی Beacon تعبیه شده.

واسه آشنایی بیشتر با راهکارهای WebOS در مانیتورهای صنعتی و تجاری، لینکای زیر رو بخونین:

راهکارهای فروشگاهی:

http://datisint.ir/Solution/Details/5

راهکارهای حمل و نقل:

http://datisint.ir/Solution/Details/6

راهکارهای هتلی و بیمارستانی:

http://datisint.ir/Solution/Details/7

راهکارهای آموزشی:

http://datisint.ir/Solution/Details/8

هم اینکه جهت مشاهده جدیدترین مانیتورهای صنعتی و تجاری ال جی از لینک زیر بازدید کنین:

http://datisint.ir/Brand/8/LG

جهت آشنایی بیشتر با WebOS فیلم زیر رو ببینین:

Share