دانشجویی

بررسی وضعیت اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار ۶۰ص- قسمت ۲۶

با توجه به مقدار sig .004)) که از سطح ۰٫۰۵ کمتر است در نتیجه فرضیه صفر رد و فرضیه خلاف پذیرفته می شود. نتیجه گیری می شود بین وضعیت سکونت و مراجعه به سازمانهای حمایتی رابطه معناداری وجود دارد هرچه وضعیت سکونت به استیجاری و رهنی بودن نزدیکتر باشد مراجع برای دریافت کمک بیشتر است.

فصل پنجم

 

دانلود متن کامل پایان نامه در سایت fumi.ir

 

 

  • پاسخ سوالات تحقیق

 

  • کلان

 

  • خرد

 

  • پیشنهادات

 

  • مشکلات

 

  • پیوست ها ضمائم

 

  • پرسشنامه

 

 • فهرست منابع

 

در این مجال اقدام به پاسخگویی به سوالات با توجه به یافته های تحقیق در دو سطح کلان و خرد می نماییم.
سوالات تحقیق
سوالات کلان

 

 

  1. اولویت بندی زنان سرپرست خانوار با توجه به وضعیت اجتماعی و اقتصادی آنها برای دریافت کمک از موسسات درست است؟

 تصویر درباره جامعه شناسی و علوم اجتماعی

 

با توجه به ضرورت بازنگری اساسی در مورد وضعیت اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار در جامعه در حال توسعه ایران و مرتفع کردن مشکلات مالی در مورد مسئله اقتصادی و مشکلات اجتماعی زنان سرپرست خانوار، ایجاد و تدوین قوانین و موسسات حمایتی برای تحت پوشش دادن این قشر آسیب پذیر احساس شده و اینجانب حجم حمایت ها را با توجه به جامعه آماری مورد مطالعه ضعیف می دانم.

 

عکس مرتبط با اقتصاد

 

 

 1. آیا با توجه به شرایط سخت زندگی زنان سرپرست خانوار منابع اجتماعی واقتصادی به روش مناسبی توزیع شده است؟

 

مطالعه و توزیع مناسب در مورد حمایت های درست و اصولی اجتماعی و اقتصادی زنان سرپرست خانوار نیازمند برنامه ریزی دقیق و کاربردی می باشد که با شناسایی و تحت پوشش قرار دادن این قشر از جامعه می توان در جلوگیری از بسیاری از مشکلات اجتماعی- اقتصادی زنان سرپرست خانوار مهم بوده و باشد و به تکریم شخصیت زن در فرهنگ اسلامی-ایرانی کمک شایانی نماید و موجبات رشد و پیشرفت آنان را فراهم نماید.
سوالات خرد

 

 

 1. آیا میزان درآمد زنان سرپرست خانوار با وضعیت اقتصادی آنان تناسبی دارد؟

 

با توجه به یافته های تحقیق حاظر و بالا بودن میزان تورم و بیکاری در کشور، اکثر پرسش شوندگان میزان درآمد شخصی خود به غیر از کمک هایی که از موسسات حمایتی و بیمه دریافت می نمایند در حدود ۱۰۰-۲۰۰ هزار تومان در ماه بیان کرده اند که بسیار پایین می باشد و می توانند آنها را آسیب پذیزتر نماید.

 

 

 1. آیا بین بعد خانواده زنان سرپرست خانوار رابطه ای با وضعیت اقتصادی آنان وجود دارد؟

 

با توجه به یافته های تحقیق بیشترین فراوانی مربوط به خانواده هایی با بعد ۴ نفر می باشد که در مقایسه با درآمد ماهانه که در حدود ۱۰۰- ۲۰۰ هزار تومان می باشد تناسب چندانی بین بعد خانوارها و میزان درآمد مشاهده نمی شود و این مهم لزوم توجه جدی به این دست از خانوارها را ایجاب می نماید.

 

 

 1. نوع غالب مسکن زنان سرپرست خانوار چگونه است؟

 

یافته های تحقیق از آمار ۴۱ درصدی مستاجر نشینان در حجم نمونه از انواع اشکال سکونت خبر می دهند.

 

 

 1. آیا تناسبی بین تحصیلات زنان سرپرست خانوار و رابطه آن با وضعیت اقتصادی آنان هست؟

 

بله ، همان طور که در اولین فرضیه در فصل قبل می بینیم با بالا رفتن میزان تحصیلات زنان سرپرست خانوار وضعیت درآمد آنان نیز بهبود یافته و در مقایسه با سایر زنان از رفاه و امنیت اقتصادی بیشتری برخوردارند.

 

 

 1. آیا منطفه سکونت زنان سرپرست خانوار رابطه ای با وضعیت اقتصادی آنان دارد؟

 

بله چنان که در آمارهای استخراجی از تحقیق مشاهده می شود ۵۴ درصد از خانوارهای زنان سرپرست خانوار در حاشیه شهر تهران زندگی می کنند که این خود می تواند اشاره به بالا بودن میزان اجاره بها در مقایسه با مر کز شهر را نماید.

 

 

 1. آیا کمک های موسسات خیریه و امدادی (کمیته امداد امام (ره) وبهزیستی) نقشی در برطرف کردن مشکلات اقتصادی و اجتماعی آنان داشته اند؟

 

نظر سنجی ها در مورد تغییر وضعیت زندگی پس از مراجعه به موسسات حمایتی دولتی و خصوصی مبین آمار ۱۳ درصدی رضایت، ۳۷ درصدی عدم رضایت و ۵۰ درصدی نظر بی تفاوت می باشند که خود مبین ناکافی بودن این حمایت ها می باشد.

 

 

 1. آیا سن زنان سرپرست خانوار تاثیری در وضعیت اجتماعی واقتصادی آنان دارد؟

 

آمارهای خروجی از حجم نمونه نشان دهنده بالاترین فراوانی در سن ۳۵ سالگی را نشان می دهد که ۳۱ درصد آنان از لحاظ تحصیلی در مقطع راهنمایی می باشند که با توجه به تحصیلاتشان اکثرا در مشاغل کم درآمد با منزلت اجتماعی پایین و دارای ساعات کاری بالای ۸ ساعت در روز می باشند که آمارها مبین ضعف در وضعیت اجتماعی و اقتصادی اینان می دهد که نیازمند حمایت جدی از سوی سازمانهای حمایتی دولتی و خصوصی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *