بررسی عکس های منتشر شده از جنازه بن لادن

بررسی عکس های منتشر شده از جنازه بن لادن

بررسی عکس منتشر شده از جنازه بن لادن

بررسی گرافیکی تصویر منتشر شده از جنازه «اسامه بن لادن» که ساعاتی پیش بوسیله تلویزیون پاکستان پخش شد، ابهامات درباره صحت خبر مرگ ایشون رو زیاد کرده.

مهر:خبر کشته شدن «اسامه بن لادن» سرکرده گروه القاعده در پایتخت پاکستان باعث شد تا امروز دوشنبه این خبر به پربازدیدترین خبر جهان تبدیل شه و خیلی از رهبران جهان به این خبر عکس العمل نشون بدن.

اما نگاه دقیق به تصویر منتشر شده نشون می دهد که این تصویر ساختگیه و احتمال می رود که بن لادن کشته نشده باشه.

در این تصویر فقط دهن و بینی تصویر منتشر شده با تصویر واقعی بن لادن همخوانی داره اما بقیه قسمتای صورت ایشون با ترفندهای نرم افزار فتوشاپ تغییر پیدا کرده.

بررسی عکس منتشر شده از جنازه بن لادن

در تصویر منتشر شده صورت بن لادن برگرفته از تصویر سمت چپ بوده و بدنی که در تصویر دیده می شه مربوط به رهبر شبکه تروریستی القاعده نیس.

بدن تصویر منتشر شده بسیار نحیف و لاغر بوده و با بدن بن لادن تفاوتای اساسی داره. بطوریکه بدن رهبر شبکه تروریستی القاعده به نسبت فربه س.

خبرگزاری فرانسه عکس منتشر شده رو دستکاری شده اعلام کرد

در همین حال، سردبیر بخش عکس خبرگزاری فرانسه در اظهاراتی، ضمن اشاره به دستکاری شدن عکس منتشره از جسد «اسامه بن لادن» اعلام کرد که عکس منتشره مونتاژ شده.

به نقل از روزنامه فرانسوی «فیگارو»، تلویزیون های پاکستان امروز عکس دستکاری شده ای رو منتشر کردن و مدعی شدن که این صورت خونین و ورم کرده واسه جسد «اسامه بن لادن» است.

خبرگزاری فرانسه عکس منتشر شده رو با به کار گیری نرم افزار خاصی مورد بررسی قرار داده و در آخر اعلام کرد که قالب این عکس که واسه یکی از عکس های بسیار قدیمی بن لادنه، با اعمال تغییراتی در ریش و بخش پائینی صورت دستکاری شده.

«ملادن آنتونوف» سردبیر بخش عکس خبرگزاری فرانسه در اظهاراتی در این باره اعلام کرد: «در این تصویر مونتاژ شده ریش بن لادن به صورت تار و غیر روشن نشون داده شده و به طور کامل واسه ما روشنه که این عکس مونتاژ شده.»

بررسی عکس منتشر شده از جنازه بن لادن

براساس این گزارش، خبرگزاری فرانسه که به فکر بود عکس منتشر شده در تلویزیون های پاکستانی دستکاری شده پس از منتشر کردن خبر مرگ بن لادن هیچ عکسی رو از ایشون منتشر نکرد و چگونگی دستکاری و اعمال حقه های تصویری در مونتاژ این عکس رو اعلام کرد.

اوباما شب گذشته اعلام کرد که بن لادن کشته شده و جسد ایشون در اختیار مقامات آمریکایی قرار داره و به صورت بسیار کوتاه در کاخ سفید اعلام کرد: «عملیات تموم شده».

این در حالیه که درست ساعاتی پس از اینکه دولت آمریکا از کشته شدن سرکرده القاعده خبر داد، یه شبکه تلویزیونی پاکستان به نقل از طالبان خبر داد که بن لادن زنده س.

به گفته روزنامه فرانسوی «فیگارو»، هم حالا آزمایش های DNA واسه تشخیص هویت واقعی این جسد داره انجام میشه و یافته های اون بعدا اعلام می شه.

منبع:mehrnews.com

جمع آوری: آلامتو

 

Share