۵ دلیل برای آنکه به مرورگر جدید مایکروسافت فرصت دیگری بدهیم

۵ دلیل برای آنکه به مرورگر جدید مایکروسافت فرصت دیگری بدهیم

ممکنه دو مروگر کروم و فایرفاکس اون قدر واسه شما خوب و موثر باشن که دیگه به مرورگر جدید مایکروسافت به نام اج توجهی نکنین.اما بیایید به مایکروسافت اج فرصت دیگری بدیم؛ این مرورگر که واسه ویندوز ۱۰ تدارک دیده شده ترفندهایی در آستین داره که مشابه اونا رو در مرورگرهای دیگه نمی ببینن.

اصلاً مهم نیس که چه تجربه ای با مرورگر قدیمی اینترنت اکسپلورر داشتین، فکر می کنیم که باید به مایکروسافت اج نگاهی دوباره بکنین. اینجا هستیم تا ۵ دلیلی که باید به مرورگر جدید مایکروسافت فرصت دیگری بدیم رو با هم مرور کنیم. تا آخر مطلب با ما همراه باشین.

۱- مایکروسافت اج از صفحه نمایش لمسی پشتیبانی می کنه

enaxj97qqpevgiewg2vp-w600

با عرضه بروزرسانی هرساله ویندوز ۱۰ شما می تونین تجربه کاملً لمسی رو با مایکروسافت اج تجربه کنین؛ قابلیتی که مرورگرهای دیگه از وجود اون بی بهره هستن. اگه در حال به کار گیری یه رایانه لمسی و یا تبلت هستین، واسه رفتن به صفحه قبل و یا بعد گذشته مرورهای خود کافیه انگشت خود رو به سمت چپ و راست بکشین.

این ویژگی هم جهت با تصمیم مایکروسافت واسه تبدیل ویندوز به سیستم دلیلی قابل اجرا روی رایانه های شخصی و تبلتا به اج اضافه شد. مایکروسافت با انجام این کار شاید سهم رایانه های شخصی رو از بازار کم کرده باشه اما در کل تونسته ویندوز رو واسه دستگاه های بیشتری (دیوایسای چند کاره) جفت و جور کنه.

۲- به اشتراک گذاری صفحات آسون تر شده

به اشتراک گذاری مقالاتی که در سطح اینترنت پیدا کردین بیشتر با کلیک روی آیکن کوچیک شبکه های اجتماعی در پایین هر صفحه شدنیه. اما مایکروسافت اج کار رو بسیار راحت کرده؛ کافیه روی دکمه به اشتراک گذاری بالای صفحه که به شکل دایره ای همراه با سه نقطه به هم پیوسته است کلیک کنین.

گزینه هایی که در منوی کشویی سمت راست می بینین بسته به اپلیکیشنایی که روی سیستم خود از اونا استفاده میکنین متفاوت هستن. در ادامه هم می تونین مواردی چون فیسبوک، توییتر و گزینه های دیگه به اشتراک گذاری رو هم در بخش نامبرده مشاهده و در صورت نیاز انتخاب کنین.

۳- مایکروسافت اج دارای توانایی Read it Later مخصوص خوده

تقریباً تموم مرورگرها حالت Reading View رو به شما پیشنهاد می کنن. این مورد از به هم ریختگی صفحاتی که مایل به دیدن اونا هستین جلوگیری می کنه. اما مایکروسافت اج میتونه مثل Instapaper و Pocket موارد یاد شده رو بدون دخالت در بوکمارکای آنلاین جانشین کنه.

واسه ذخیره یه مقاله در فهرست مطالعه روی آیکن ستاره در نوار نشانی کلیک کرده و بعد گزینه Reading List رو انتخاب و اضافه کنین. هر زمان که بخواین می تونین به مقالات ذخیره شده خود به وسیله آیکن فهرست مطالعه دسترسی داشته باشین و پس از اون در صورت نیاز و با به کار گیری گزینه Reading view در نوار نشانی صفحه پیش روی خود رو ساده تر کنین.

۴- مایکروسافت اج از قدرت کورتانا استفاده میکرد

گوگل اندازه کمی از هوشمندی رو به مرورگر کروم و اپلیکیشنای تحت وب خود تزریق کرده، با این حال باید بگیم که دستیار شخصی کورتانا بخشی جدانشدنی از مایکروسافت اج (و به طور کل ویندوز ۱۰) است. از نوار نشانی اج می تونین مثل فیلد دستورات کورتانا واسه طرح پرسشا و دریافت اطلاعاتی که نیاز دارین، استفاده کنین.

پس از بروزرسانی سالیانه ویندوز ترفند دیگری هم واسه به کار گیری مایکروسافت اج و کورتانا هست که بد نیس اونو هم امتحان کنین. روی تصویری که می خواین راست کلیک کرده و بعد گزینه Ask Cortana رو انتخاب کنین. با این کار میتونین اطلاعاتی درباره اون تصویر، عکسای مشابه و لینکای در رابطه به اونو در دیگه وبسایتا به دست بیارین.

۵- مایکروسافت اج با سیستم عامل شما بهتر کار می کنه

همونطور که انتظار میره، مرورگر اج با سیستم عامل شما مچ بوده و بهتر با اون کار می کنه. به این مورد پیشرفت و بروزرسانی این دو در کنار همدیگه رو هم اضافه کنین. خیلی راحت می تونین با باز کردن منو (سه نقطه در بالای صفحه) و انتخاب گزینه Pin this page to Start وبسایتای مورد علاقه خود رو در بخش استارت ویندوز سنجاق کنین.

با همین روش می تونین نوتیفیکیشنای وبسایتای جور واجور رو خیلی راحت و مثل دیگه هشدارهای ویندوز ۱۰ مشاهده و مدیریت کنین. هم اینکه وبسایتای منتخب همیشه قبل از نمایش نوتیفیکیشنا از شما اجازه می گیرن و می تونین پیغامای پاپ آپ مرورگر اج رو از راه  Action Center ویندوز ۱۰ مدیریت کنین.

Share