همونطور که میدونید، یه چند وقت پیش توییتر اعلام کرد که در این شبکه اجتماعی توانایی تأیید حساب کاربری (درج یه نشون آبی بعد از نام کاربری) رو واسه همه کاربران در دسترس قرار داده.

البته همه افراد نمی تونن از اینجور امکانی استفاده کنن. واسه کسب این نشون از توئیتر، لازمه که از شرایط خاصی بهره مند باشین. مثلا دارا بودن یه ایمیل یا شماره تلفن تأیید شده، سایتا و نشریاتی که به شناخت شما کمک کنن و مطرح بودن در مورد موسیقی، بازیگری، سیاسی، مذهبی، روزنامه نگاری، ورزشی، تجاری و بقیه زمینه هایی که مورد توجه همه مردم هستن، می تونن روند تأیید حساب کاربری شما رو تسریع بخشن.

اگه تموم شرایط لازم واسه تأیید حساب کاربری تون رو دارین، در این مقاله چگونگی انجام این کار رو به صورت قدم به قدم به شما آموزش میدیم. قبل اینکه مراحل رو با همدیگه مرور کنیم، به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که ما هم هنوز یه حساب تأیید شده در توییتر نداریم.

هم اینکه دستور العملایی که در ادامه واسه شما می گن هیچوقت تضمین کننده تأیید حساب کاربری تون نیس، اما در صورت نبود تأیید به وسیله توییتر می تونین چند مرتبه دیگه هم درخواست تون رو از راه پر کردن یه فرم واسه این شبکه اجتماعی بفرستید. یادتون نره که داشتن نشون آبی در توییتر تأثیری در بهتر و خوشحال تر بودن یا محبوب تر شدنتون میان مردم نداره.

Verification یا تایید حساب کاربری معنیش چیه؟

با این ویژگی کاربران می تونن بفهمن که حساب کاربری توییتر شما:

 • مورد توجه عموم مردمه
 • معتبر و قابل اعتماده

قبل از این، نشون تأیید توییتر واسه جدا کردن حساب کاربری افراد و کمپانیای مشهور از دیگر حسابای جعلی و هم اینکه واسه دسترسی آسون دیگه کاربران به این حسابا استفاده کرده می شد. اما حالا حسابایی که دنبال کنندگان زیادی داشته و توئیتای خاصی در موضوعات جور واجور انجام میدن، می تونن نشون آبی تأیید توییتر رو دریافت کنن.

در واقع قبل از این تأییدیه توییتر به عنوان یه نشون اعتبار به حساب می رفت و هر کسی قادر به دریافت اون نبود. بدین معنا که فقط در صورت توجه توییتر به شما و فعالیت تون، دارای شرایط دریافت نشون آبی می شدید. اما حالا همه چیز تغییر کرده. هرکی می تونه با ارسال فرم خود، واسه دریافت نشون تأیید درخواست دهد.

چیجوری می تونیم حساب توییتر خود رو تأیید کنیم؟

۱- قبل از هر چیز باید مشخص کنین که حساب کاربری تون مورد توجه همه مردم هست یا خیر؟ همین مورد و تلاش واسه اثبات این موضوع می تونه کاری غیر قابل تحمل باشه. اما اگه با نشریات آنلاین زیادی در رابطه بوده و می تونین هویت خود رو از راه اتصال به دیگر پروفایلای معتبر خود در دیگه سرویسا اثبات کنین، باید بگیم که بخت با شما یاره.

۲- در رایانه خود وارد حساب کاربری توییترتان شده و از بالای صفحه روی Edit Profile کلیک کنین. در این جا مطمئن شید که جزئیات زیر رو به درستی پر کرده باشین:

 • مطمئن شید که نام شما همون اسم واقعی تونه (اگه از نام مستعار معتبری واسه خود استفاده می کنین قادر به به کار گیری اونم هستین).
 • یکی از عکسای خود رو که شامل نمایی روشن از چهره تونه به عنوان عکس پروفایل انتخاب کنین.
 • واسه هدر حساب کاربری خود یه تصویر مناسب انتخاب کنین.
 • یه بیوگرافی (معرفی نامه) کوتاه و به درد بخور بنویسین.
 • نشانی سایت مربوط به کارتون رو وارد کنین.
 • تاریخ تولد خود رو ذکر کنین.

۳- پس از کامل کردن موارد بالا و حصول اطمینان از درستی اونا، تغییرات اعمال شده رو با کلیک روی گزینه Save Changes ذخیره کنین.

۴- بعد روی تصویر بند انگشتی پروفایل خود در گوشه بالا و سمت راست صفحه کلیک کرده و بعد گزینه Settings رو انتخاب کنین.

۵- در این بخش لازمه که تغییرات زیر رو انجام بدین:

 • شماره گوشی موبایل خود رو تأیید کنین.
 • نشانی ایمیل خود رو تأیید کنین.

شایدً هنگام ثبت نام در این شبکه اجتماعی نشانی ایمیل خود رو وارد و بعد تأیید کردین. اما انجام دوباره این کار می تونه عمل خوبی واسه بررسی دوباره موارد بالا باشه.

واسه بررسی شماره گوشی موبایل خود به بخش موبایل در منوی چپ رفته و شماره تلفن خود رو وارد کنین. پس از اون پیامکی شامل یه کد ۶ رقمی واسه شما فرستاده میشه. در آخر با وارد کردن این ارقام در مکان درست، شماره گوشی موبایل تون تأیید می شه.

۶- در قسمت تنظیمات به بخش Security and Privacy رفته و سیستم توییتای خود رو به Public (عمومی) تغییر بدین.

با انجام همه مراحل بالا، حالا باید آماده ارسال حساب کاربری خود واسه تأیید و دریافت نشون آبی شید.

۷- با کلیک روی این فرم درخواست خود واسه تأیید حساب کاربری تون رو به توییتر بفرستین.

۸- قبل از پر کردن فرم، مطمئن باشین که از حساب کاربری مورد نظرتون واسه تأیید شدن خارج نشدین.

۹- پس از اون باید دست کم نشانی دو سایتی که به شناسایی شما کمک می کنه رو وارد کنین (مثلا می تونین سایتی که در اون مشغول به نوشتن هستین رو به همراه صفحه اصلی پروفایل خود وارد کنین). علاوه بر این باید درزمان دست کم ۵۰۰ کلمه توضیح بدین که واسه چه باید حساب کاربری تون تأیید شه.

۱۰- روی گزینه Next کلیک کرده، اطلاعات وارد شده رو به صورت دقیق بررسی کنین و بعد در صورت اطمینان از موارد گفته شده روی گزینه Confirm کلیک کنین تا درخواست شما ارسال شه.

پس از انجام این کار، حالا باید منتظر جواب توییتر واسه تأیید شدن حساب کاربری تون بشینین.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که

 • توییتر پس از انجام بررسیای خود از راه فرستادن ایمیل به شما جواب میده.
 • اگه در خواست شما مورد قبول واقع نشد، پس از گذشت ۳۰ روز از فرستادن ایمیل می تونین دوبارهً واسه دریافت نشون آبی دست به کار شین.
 • نشون تأیید آبی پس از نام شما در تموم بخشای توییتر، حتی در قسمت جستجو، نمایان می شه.
 • حسابای کاربری ای که به صورت جعلی از نشون آبی در عکس پروفایل یا هدر خود استفاده می کنن، نه فقط قادر به دریافت تأییدیه توییتر نیستن بلکه در برابر تعلیق دائمی حساب کاربری شون قرار دارن.
 • اگه دسته و موضوعیت حساب کاربری توییتر خود رو تغییر بدین، ممکنه نشون تأیید خود رو هم از دست بدین.
 • دریافت نشون تأیید هیچوقت به معنی عقد قرارداد با توییتر نیس.