در زندگی چیزای ترسناک و ترس آور زیادی هست. ترس از تاریکی، ترس از ارتفاع، ترس از مرگ(!). اما هیچی واسه وبمستری بی تجربه یا حتی باسابقه ترسناک تر از لینک و قضیه لینک سازی مشهور نیس. طبق تجربه ای که به دست آوردیم با ورود به سال جدید معمولا ترس و دلهره زیادی واسه مدیران سایت ایجاد می شه که دلیل اصلی اون نگرانی واسه تغییر اصول لینک گذاریه. از اون جایی که ساخت لینک یا از مهم ترین راه های پیوند یه سایت با محیط خارجیه و می تونه با لینک بازدید به دست بیاره پس طبیعیه که تغییرات همیشگی الگوریتمای گوگل کمی وبمستران رو نگران کنه.
اوایل که هنوز نقش به این شکل پر رنگ نشده بود همه لینکای رایگان رو دوست داشتن؛ اما همین که دایرکتوریای بی کیفیت و لینکای اسپم زیاد شدن همه فهمیدن که در بعضی از مواقع لینک نداشتن خودش بهترین می تونه باشه!

ترسی که به جون مدیران سایتا افتاده بود هنوزم هست و انگار همه نداره. از این رو پای پای درد دل ویمستران نشستیم و عزممونو جزم کردیم مطلب امروز رو به تحلیل همین مطلب لینکا مهم و موثر اما دوست نداشتنی اختصاص بدیم.

بررسی شکلای جور واجور و اقسام لینکا در سایت

اولین بار ترسی که از لینک گذاری به وجود اومد با nofollow کردن لینکا کمی کم شد. جستجو و بررسی لینکا در سایتای جور واجور شروع و حتی درخواست حذف لینک از سایتای اسپم و هرز داده شد. بهتره اصلا این دوره وحشتناک رو از یاد ببرم که هر کسی فتوا خودشو صادر می کرد و پیروی از هیچ کدوم از اون اصول صد در صد تضمینی و درست نبود!
بعضی از ترسایی که در ساخت لینک واسه وبمستران هست عبارتند از:
ترس از دنبال کردن لینکا به صورت فعال
این که در سایتای جور واجور به شما لینک داده شه یکی از ترس هاییه که این روزا گسترده شده. بیشتر افراد ادعا می کنن که با می تونن سایت رو بالا ببرن. اما باید قبول کرد که لینک گرفتن از دور و بر و سایتایی که شناخته شده هستن با لینکی که خودتون در مطالب قرار می دین، حال هر چی قدر که می خواد جذاب باشه فرق داره. پس تو یه سایت موفق همیشه بودجه ای واسه لینک گرفتن از بقیه سایتا در نظر گرفته شده.
فکر می کنین گوگل تشخیص میده فرق لینکی رو که شما در صفحه فیس بوک خود قرار دادین و از راه اون کاربر وارد سایت شده با لینکی که از راه فرستاده شده باشه؟
نه! دنبال کردن لینکا و بهره وری از سایتای پربازدید تر ترس نداره!