معرفی اپلیکیشن FaceApp؛ لطفا لبخند بزنید

بعد از منتشر کردن اپلیکیشنی که چهره ها رو با هم جابجا می کرد، حالا نوبت به اپلیکیشن دیگری رسیده که چهره های اخمو و بی حالت رو مجبور به زدن لبخندای زورکی می کنه! FaceApp، محصول استودیوی وایرلس لب بعد از محبوبیتی که در پلتفرم iOS بدست آورد، یه چند وقت پیش واسه اندروید هم منتشر شد تا جمع بیشتری از کاربران تلفنای هوشمند رو درگیر قابلیتای عجیب خود کنه.

فیس اپ از یه شبکه عصبی پیچیده واسه ایجاد تغییر در چهره ها استفاده می کنه، و همین موضوع باعث شده که خروجی هاش به شکل عجیبی واقعی به نظر برسن. مثلا تصویر بالا رو ببینین؛ نیش تا بناگوش باز شده مونالیزای معروف جوری منظره غیر عادی و عجیبی آفریده که بعیده با دیدن اون بتونین جلوی لبخندتون رو بگیرین.

البته فیس اپ کارای بیشتری از نشاندن لبخند روی چهره ها هم انجام میده؛ تبدیل مرد به زن و بر عکس، پیر و جوون کردن صورت و «جذاب» کردن چهره ها کارای جالبی هستن که می تونین با این اپلیکیشن قدرت گرفته از شبکه های عصبی بکنین.

واسه به کار گیری فیس اپ لازمه که به اینترنت وصل باشین، چون که پردازش چهره ها در سرورهای اپلیکیشن انجام می شه. البته بعید نیس که با منتشر کردن یه بروزرسانی فیس اپ هم مثل پریزما امکان اعمال فیلتر در حالت آفلاین رو هم به توانایی هاش اضافه کنه.

فیس اپ چهره آدما رو تشخیص میده، پس فرقی نمی کنه که چهره خودتون رو به اون بدین یا یه کاراکتر کارتونی. اپلیکیشن بعد از این که عکس مد نظرتون رو بارگذاری کرد، چند افکت جور واجور در اختیارتون میذاره تا بین اونا جابجا شید.

متأسفانه تعداد این افکتا خیلی کم بوده و به تعداد انگشتان دو دست هم نمی رسن. نکته دیگه این که از همه شون نمی تونین در حالت تموم صفحه استفاده کنین. مثلا تغییر جنسیت که شاید محبوب ترین افکت این اپلیکیشن حساب شه رو نمی تونین روی عکسای کامل اعمال کنین، بلکه باید عکس تون رو در اندازه کوچیک و کنار سه عکس دیگه به شکل یه کلاژ ببینین.

البته خروجیای اپلیکیشن به اندازه ای باحال و خنده دارن که محدودیت هاش خیلی به چشم نیایند. این خروجیا رو می تونین به شکل عکس تحویل بگیرین، یا اینکه چند عکس رو کنار هم گذاشته و از اونا یه تصویر متحرک GIF بسازین و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارین. تیم پیشرفت دهنده فیس اپ اعلام کرده که به زودی افکتا و فیلترهای جدیدی هم به اپلیکیشن اضافه می کنه تا از دستکاری چهره ها با اون لذت بیشتری ببرین.

اما یکی از نگرانیایی که در مورد اپلیکیشنای این چنینی هست، احتمال ذخیره شدن تصاویر در سرور و سوء به کار گیری اوناس. در همین خصوص مدیر عامل شرکت سازنده فیس اپ به کاربران خیال راحت داده که تصاویر این اپلیکیشن بعد از پردازش، بدون این دست اون دست کردن از سرورها پاک می شن و هم اینکه به این موضوع اشاره داشته که فیس اپ بر خلاف اپلیکیشنی مثل Meitu، دسترسیای نامربوطی مثل موقعیت جغرافیایی رو از کاربران طلب نمی کنه که با یه چک ساده می تونین از این موضوع مطمئن شید.

در کل فیس اپ از اون اپلیکیشنایی نیس که بشه ساده از کنارش عبور کرد. پیشنهاد می کنیم که حتما اونو دانلود کرده و از تغییر دادن چهره ها با اون لذت ببرین، و حتما نظرتون در مورد اونو با ما در میان بذارین.

FaceApp

  • FaceApp
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Wireless Lab
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۳۵٫۵ / ۸٫۱ مگابایت

دانلود

دبیشتر بخونین:

معرفی اپلیکیشن Memoji؛ از چهره تون اموجی بسازین

شبکه های عصبی، یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی چه فرقی با همدیگه دارن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *