سوالات متداول سایت الکسا

سوالات متداول سایت الکسا

آشنایی با سایت الکسا

در گذشته مطلبی با عنوان آموزش بهبود رتبه سایت الکسا در بلاگسیما منتشر کردیم که به بررسی روشهایی مناسب وبمسترها و تاثیر اون بر رتبه الکسا می پرداخت. با در نظر گرفتن سوالات زیادی که در مورد چگونگی کار این سایت و چگونگی رتبه بندی سایتا در اون از کارشناسان وبسیما پرسیده میشه، در این مقاله می خوایم تا سوالات متداولی که کاربران در بخش راهنمای سایت الکسا پرسیده ان رو ارائه بدیم.

سایت الکسا

۱- به چه دلیل بازدید روزانه من زیاد شده ولی رتبه بدتری در سایت الکسا بدست آوردم؟

در جوابی کوتاه میشه گفت که رتبه بندی در سایت الکسا وابسته به بازدید دیگر سایتا هم هستش و افزایش تعداد بازدید به تنهایی نمی تونه ضامن بهبود رتبه شما باشه.

ممکنه تو یه روز یا بازه وقتی خاص بازدید شما افزایش زیادی داشته باشه ولی این به دلیل استفاده بیشتر کاربران در اون زمان از اینترنت باشه. یعنی رقبای شما هم بازدید بیشتری به همون نسبت دارن. به خاطر همین حتی ممکنه رتبه شما در سایت الکسا بدتر از روزای قبل شه.

۲- به چه دلیل رتبه سایت من در الکسا با جهش همراه س؟

جواب سوال قبلی اینجا هم کاربرد داره یعنی با در نظر گرفتن وابستگی تموم سایتتا به هم در این رده بندی، ممکنه شما با تغییرات یهویی و جهش رتبه در سایت الکسا روبرو شید و بطور مثال تو یه روز از رتبه ۲۰۰۰۰ ایران به ۱۷۰۰۰ کم شین و یا برعکس.

نکته مورد توجه اون هستش که این تغییرات هرچه از رتبه های برتر فاصله داشته باشین بیشتر هستش. در سایتایی که بالای ۱۰۰۰۰۰ جهانی هستن آمارهای سایت الکسا تا حدی نسبی بوده و رقابت بین سایتا شدید نیس. به خاطر همین با تغییری در حد افزایش ۱۰ بازدید در روز تماشاگر کاهش رتبه یهویی و زیادی هستین. در سایتهای برتر و پربازدید این رقابت بسیار شدید بوده و شاید حتی با افزایش ۱۰۰۰ بازدید روزانه رتبه شما تغییری نکنه.

۳- به چه دلیل سایتای لینک دهنده به من بیشتر از اعلام الکسا هستن؟

سایتهایی که سایت الکسا به عنوان بک لینک شما معرفی میکنه همانایی هستن که براساس جستجوی روباتا بررسی شده و شامل لینک به یکی از صفحات سایت شما هستن. شرایط تایید یه سایت به عنوان بک لینک شما به توضیح زیره:

  • سایت الکسا سایتایی که به شما لینک دادن رو شمارش میکنه و نه تعداد صفحات لینک شده رو. در واقع از هر سایت یه بک لینک رو واسه شما ثبت میکنه.
  • تعداد بک لینکا به شکل هفتگی و واسه تموم سایتا بروزرسانی میشه و واسه سایتهایی که از آمارگیر و حساب غیر رایگان سایت الکسا بهره میبرن به شکل روزانه.
  • لینکایی که به عنوان لینک خریداری یا رد و بدل کردن شده شناخته شن رو در لیست بک لینکای خود نمی بینید. سایتایی که لینک خروجی زیادی دارن در یافته های سایت الکسا وارد نمی شن.
  • لینکایی که در صفحات یافته های موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو و بینگ به سایت شما قرار داره به عنوان بک لینک شما در نظر گرفته نمیشه.
  • تنها صفحاتی که بازدید قابل قبولی دارن در یافته های سایت الکسا وارد می شن وگرنه لینک شما در این صفحات اهمیتی نخواد داشت.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که رتبه بندی در سایت الکسا اصلا به تعداد لینکای ورودی شما بستگی نداشته و تنها عامل موثر بر اون تعداد بازدیدکنند هستش.

۴- به چه دلیل الکسا رتبه بندی منو در کشور خاصی قرار می ده؟

براساس نسبت بازدیدکنندگان شما از هر کشور، الکسا سایت شما رو در رتبه بندی کشورها قرار می ده و کشوری که بیشترین بازدیدکننده رو از اون دارین به عنوان کشور شما شناخته میشه. البته با تایید هویت مالک سایت و تنظیمات ساده می تونین کشوری که در اون قرار دارین و یا مشتریان هدف خود رو از اونجا می دونین به سایت الکسا معرفی کنین و رتبه بندی شما در اون کشور اعلام می شه.

۵- چیجوری اطلاعات تماس خود رو واسه سایت وارد کنم؟

اگه شما با به کار گیری بخش Edit your listing مالکیت خود رو بر سایت تایید کرده باشین. می تونین توضیحاتی کوتاه در مورد سایت و اطلاعات تماس خود رو در سایت الکسا بذارین. اگه سایت واسه شخص دیگری بوده و یا شما امکان تایید مالکیت خود رو ندارین می تونین از بخش پشتیبانی الکسا در خواست مبنی بر تغییر بخشی از اطلاعات بفرستین.

سایت الکسا رتبه بندی مجزایی واسه زیر دامنهاتون نمیده مگه اینکه بطور مشخص از سیستمای وبلاگی یا هاست رایگان با زیر دامنه استفاده کرده باشین.

Share