سوالات متداول سئو – ایندکس گوگل

سوالات متداول سئو – ایندکس گوگل

صفحه نـتایج گوگل و چگونگی ایندکس شدن سایت

ایندکس چیه؟ بررسی صفحات بوسیله ربات خزنده و ذخیره اطلاعات اصلی اون در دیتابیس اصلی گوگل جهت ارائه به کاربران در زمان جستجوی کلمات کلیدی مربوط به اون صفحه رو ایندکس می گن.

موتور جستجوی گوگل صفحاتی رو به کاربران خود پیشنهاد می ده که قبلا بوسیله رباتهای خود اونا رو بررسی و ایندکس کرده باشه، در نتیجه واسه حضور در نتایج جستجوی گوگل باید در اول از ایندکس صفحات سایت خود بوسیله گوگل اطمینان حاصل کنیم، پس از اون با توجه به ریزه کاری ها و اصول سئو میتونیم رتبه خود رو در یافته های جستجوی گوگل پیشرفت بدیم.

به چه دلیل سایت من در یافته های جستجوی گوگل نشون داده نمیشه؟

این یکی از رایجترین سوالات واسه مشتریان یا وبمسترانه. عوامل مختلفی میتونن مانع ایندکس صفحات سایت شما در گوگل و حضور در یافته های جستجو شن.

واسه شروع بهتره که با به کار گیری عملگر :site وضعیت ایندکس سایت خود رو بررسی کنین. اگه با به کار گیری این دستور لیستی از یافته ها رو مشاهده کردین یعنی سایت شما بوسیله گوگل ایندکس شده و مشکلی نداره ولی در صورت مشاهده صفحه ای مانند تصویر زیر سایت شما یا ایندکس نشده یا به هر دلیلی برخلاف قوانین گوگل بوده و از یافته های اون حذف شده.

بررسی وضعیت ایندکس صفحات در گوگل

بررسی وضعیت ایندکس صفحات در گوگل

اگه سایت شما ایندکس میشه باید روی اعتبار صفحات، ارائه محتوای به درد بخور و جدا و گرفتن بک لینک مناسب تمرکز کنین.

چیجوری میشه یه صفحه ایندکس شده رو از یافته های حذف کرد؟

شما می تونین با به کار گیری متا تگ یا فایل robots.txt از ایندکس شدن صفحات بوسیله گوگل جلوگیری کنین. اگه صفحه ای قبلا بوسیله گوگل ایندکس شده باشه و شما تمایل به حذف اون دارین باید از گوگل وبمستر و راه زیر دست به کار شین:

Webmaster Tools > Optimization > Remove URLs

صفحاتی که پسورد دارن ایندکس می شن؟

خیر، موتورهای جستجو به محتویات صفحاتی که رمزگذاری شدن دسترسی ندارن و در نتیجه این صفحات رو ایندکس نمی کنن.

اندازه بازدید سایت بر رتبه گوگل اثر میذاره؟

تو یه کلمه، خیر!

به چه دلیل نه؟ چون اندازه بازدید از یه صفحه معیاری واسه رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل نیس. با این حال بیشتر صفحاتی که در گوگل ایندکس شدن و به عنوان یافته های صفحه اول نشون داده می شن بازدید بالایی دارن، ولی این دلیلی واسه حضور در صفحه اول گوگل نیس. چون موتورهای جستجو اطلاعاتی از اندازه بازدید صفحات ایندکس شده ندارن و تنها آمار بازدیدکنندهایی که خود واسه شما میفرستند رو دارن. حتی اگه شما از گوگل آنالیتیکز در سایت خود استفاده میکنین گوگل اجازه به کار گیری اطلاعات اون رو نداره.

پس بازدید صفحات ایندکس شده تاثیری بر رتبه اونا در نتایج جستجوی گوگل نداره بلکه اعتبار صفحه، پیج رنک گوگل و محتوای شما و کلا تجربه کاربری (UX) سایت شما بر این رتبه موثر هستش.

به چه دلیل یافته های جستجو واسه من با بقیه فرق داره؟

بعضی وقتا میفهمید که چیزی که گوگل به شما نشون می ده با چیزی که بقیه از یافته های جستجو و صفحات ایندکس شده مشاهده میکنن فرق داره. این به دلیل شخصی سازی گوگل براساس اطلاعاتیه که از شما بوسیله گوگل پلاس و جستجوهای قبلی شما کسب کرده و تلاش میکنه که چیزی که به خواست شما نزدیکه رو از بین صفحات ایندکس شده معرفی کنه.

نگران نباشین، شما می تونین خیلی راحت شخصی سازی یافته ها رو غیرفعال کنین و یا از حالت Private Window مرورگر خود استفاده کنین.

چیجوری سایت جدید من میتونه بوسیله گوگل ایندکس شه؟

اگر گوگل رو از وجود سایت خود باخبر نکنین و صفحات شما ایندکس نشن، هیچوقت به یافته های جستجوی گوگل راه پیدا نمی کنین. مهمترین سوال اینه که چه کاری انجام بدیم تا گوگل صفحات سایت رو ایندکس کنه:

۱- سایت خود رو در گوگل وبمستر ثبت کنین و با قرار دادن کد اون در سایت هویت خود رو به عنوان صاحب سایت تایید کنین، با به کار گیری راه زیر لینک صفحات خود رو به گوگل معرفی کرده و احتمال ایندکس اونا رو زیاد کنین. هم اینکه شما می تونین از تعداد صفحات ایندکس شده بوسیله گوگل باخبر شید.

Health>Fetch as Google

۲- نقشه سایت خود رو بسازین و اونو در وبمستر گوگل و بینگ معرفی کنین. اینکار بهترین روش واسه معرفی سایت خود به گوگل و افزایش سرعت ایندکس شدن صفحات شماس.

۳- واسه صفحه اصلی و صفحات داخلی سایت بک لینک مناسب بدست بیارید. موتورهای جستجو از راه این لینکها به صفحات شما وارد می شن و اینکار موجب افزایش سرعت ایندکس شدن صفحات شما می شه.

چه وقتی پیشرفت رتبه خود رو در نتایج جستجوی گوگل میبینیم؟

این سوال جواب مشخصی نداره، پیشرفت خود رو ممکنه در بعد از چند روز، هفته و یا ماه ببینین. عوامل زیادی بر سرعت ایندکس سایت و بهبود رتبه شما در گوگل تاثیرگذارند که باید در نظر داشته باشین. کلا سئو چیزی زمانبر بوده و نیازمند صبر و حوصله س. به کار گیری وسایل رایگان بررسی سئو سایت مانند Open Site Explorer شرکت ماز میتونه شما رو در این کمک کنه.

۱+ گوگل بر رتبه در نتایج جستجوی گوگل اثر میذاره؟

بله، ولی اندازه تاثیر اون الان به شکل قطعی مشخص نیس چون خود گوگل هم هنوز به جمع بندی پایانی نرسیده.

Share