سئو سایت قدیمی یا طراحی سایت جدید؟

سئو سایت قدیمی یا طراحی سایت جدید؟

بازسازی و سئو سایت قدیم خوبه؟

روش هدف دار و اصول سئو واسه سایتهای قدیمی که صفحات ایندکس شده زیادی در گوگل دارن به طور کامل متفاوت از مراحل سئو واسه یه سایت نوپا و جدیده. با در نظر گرفتن این موضوع اگه شما صاحب سایتی هستین که از وضعیت سئو اون ناراضی هستین، در قدم اول بین دوراهی سئو سایت فعلی و یا طراحی یه سایت جدید با رعایت اصول بهینه سازی قرار میگیرین. در ادامه به مقایسه سئو سایتهای قدیمی و جدید و امتیازات هرکدوم می پردازیم.

پادکست

سئو سایت قدیمی

با در نظر گرفتن سن دامنه، اعتبار دامنه و داشتن بک لینک از سایتهای دیگه، زمان لازم واسه رسیدن به سئو مناسب واسه سایتهای قدیمی تر تا حد زیادی کم میشه. چون واسه سایت جدید نزدیک به یه سال زمان جهت کسب بک لینک مناسب و افزایش اعتبار دامنه لازمه و خیلی از مشتریان تا این حد صبر ندارن. همین امر موجب میشه که بعضی از متخصصین سایتهای جدید رو قبول نکنن مانند Jim Boykin – We Build Pages

واسه سئو سایت قدیم یه شرکت باید بررسی و گزارش کاملی از وضعیت الان و نقاط ضعف و قوت اون مانند رتبه الکسای الان سایت، رنک گوگل، شبکه لینک دهی داخلی، نقشه سایت، چگونگی نشانی دهی صفحات و… جفت و جور کنین. همه صفحات باید با دقت و وسواس خاصی بررسی شده و اونایی که تاثیر مثبتی ندارن حذف شن.

سئو یه سایت قدیمی

سئو یه سایت قدیمی نیازمند ظرافت و دقت بالاییه

بعضی از سایتها بخوبی طراحی و کدنویسی شدن و با چند تغییر کوچیک و تعیین روش هدف دار اصولی واسه سئو پیشرفت زیادی دارن، ولی یه سری های دیگه نیازمند تغییرات اساسی هستن که ممکنه موجب حذف همه صفحات ایندکس شده بوسیله گوگل شه. در بعضی موارد تعداد صفحات و مطالب سایت به اندازه ای زیاده که متخصص سئو شما تنها روش هدف دار خود رو برروی مطالب جدید متمرکز کرده و از سئو مطالب قدیمی صرف نظر میکنه.

مدیریت و پشتیبانی سایت در خیلی از شرکتها و موسسات بوسیله شرکت یا افراد دیگری انجام میشه که عموما از ارائه اطلاعات و همکاری با افراد جدید دوری میکنن، رابطه بین شما و متخصص سئو به تنهایی نمی تونه راه گشای بهتر شدن وضعیت سایت باشه، در نتیجه تلاش کنین تا شرایط مطلوب واسه دسترسی و تسلط کامل متخصص بر مدیریت سایت رو آماده کنین و یا رابطه مستقیم و دوستانه ای بین اون و طراح سایت برقرار کنین.

طراحی سایت جدید و سئو همزمان

اگر طراحی و بهینه سازی سایت هر دو به یه نفر سپرده شن، رعایت اصول سئو به مراتب راحتتر هستش ولی این نیازمند توانایی یه شرکت و یا فرد در هر دو زمینه س.

همزمان با طراحی سایت موارد لازم واسه انجام سئو سایت در اون قرار داده میشه و با منتشر کردن هر مطلبی در سایت بهینه سازی اون هم انجام میشه، هم اینکه شما زمان لازم واسه آزمون و خطا در روش های هدف دار جور واجور و تاثیر اونا بر بهینه سازی سایت خود رو دارید. در این روش هزینه ای که واسه یه اشتباه یا خطر میپردازید به مراتب کمتره.

مدیریت لینکای ورودی به سایت رو در اختیار داشته و از کیفیت اونا اطمینان دارید، چون هر لینک به سایت خود رو با مشاوره متخصص سئو به دست میارین. لینک سازی بین صفحات داخلی سایت و منتشر کردن بروز مطالب در شبکه های اجتماعی همه در گسترش مخاطبین شما و بهتر شدن وضعیت کلی سئو تاثیرگذارند.

واسه دریافت گزارش و پیگیری اندازه پیشرفت فقط به یه نفر مراجعه میکنین و کلیه مسئولیتها رو دوش اون هستش به خاطر همین آزمایش کارکرد متخصص سئو واسه شما بسیار آسون میشه.

در نظر داشته باشین که سئو سایت جدید نیازمند صرف زمان زیادی بوده و همکاری شما با متخصص میتونه بر سرعت این روند اضافه کنین. قبل از اراده کردن بین یکی از این دو گزینه با چند کارشناس سئو مشورت کنین و امتیازات و مشکلات کار رو متناسب با شرایط خود سبک سنگین کنین.

Share