سئو سایت را خودم انجام دهم؟

سئو سایت را خودم انجام دهم؟

می توانم سئو سایت رو خودم انجام دهم؟

هر روز سوالات زیادی در انجمن های گفتگوی مربوط به طراحی و سئو سایت به چشم می خورد، سوالاتی مانند:

  • چیجوری سایت خود رو سئو کنم؟
  • مقالات آموزش سئو رو از کجا می توان یافت؟
  • به چه دلیل گوگل سایت منو ایندکس نمی کنه؟
  • کجا می توانم سئو سایت خود رو بررسی کنم؟
  • و …

بدیش اینه بیشتر این سوالات پس از انجام اشتباهات در سئو سایت پیش می آیند. اگه شمام یکی از صاحبان سایت هستین و بدنبال راهی واسه بهتر شدن وضعیت سئو سایت خود می گردید، این مطلب رو تا انتها بخونین.

پادکست

واسه طراحی سایت مشخصه که شما به شخصی با تجربه و سلیقه کافی نیاز دارین و امروزه کمتر شرکتی کار طراحی سایت رو خود در دست می گیرد، ولی واسه سئو سایت چیجوری؟ سئو سایت هم نیاز به متخصص داره و یا می توان اون رو به هر کسی سپرد؟ فرض کنین که تعمیر خودرو خود رو به یه تعمیرکار گوشی موبایل یا یه حسابدار بسپارین، فکر می کنین چه نتیجه ای داره و یا جبران اون چه هزینه ای واسه شما در بر داره. حال فرض کنین که سئو سایت خود رو به شخصی ناجور بسپارین…

سئو سایت

سئو سایت

واسه رسیدن سایت شما به صفحه اول گوگل باید نکات و اصول سئو رو رعایت کنین، ولی شما علم و وسیله لازم واسه این کار رو در اختیار دارین؟ قبل از شروع کار پنج سوال زیر رو از خود سوال کنین و به اون ها جواب بدید.

با HTML آشنایی دارین؟

شما واسه اجرای اصول سئو باید متن و کد HTML سایت خود رو تغییر بدید و اگه از سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا یا مجنتو استفاده می کنین باید علم و تسلط لازم رو داشته باشین.

می تونید محتوای سایت خود رو بروزرسانی کنین؟

سئو سایت مناسب نیاز به مطالب به روز و تازه داره، امکان ارائه مطالب جدید و دائمی در سایت رو دارین؟ وبلاگ می تونه انتخاب مناسبی باشه. بروز رسانی سایت در چند سال گذشته به عامل مهمی واسه کسب رتبه های بهتر در صفحه یافته های جستجوی گوگل تبدیل شده.

با کلمات کلیدی و چگونگی انتخاب اونا آشنایی دارین؟

شما باید بتونین کلمات کلیدی مناسب و مربوط به کار خود رو پیدا کرده و سئو سایت رو متناسب با این کلمات انجام بدین. کلا کلمات کلیدی و تنوع اون ها در محتوای سایت، نقش مهمی در کسب رتبه های بهتر در گوگل اجرا می کنن.

وسیله لازم سئو سایت رو در دسترس دارین؟

خیلی از بخش های سئو سایت نیاز از طریق و برنامه های بررسی مناسب دارن که بعضی از اون ها گرون بوده و نیازمند تسلط و آشنایی کامل هستن. شما باید واسه سئو سایت خود چگونگی کار با گوگل وبمستر رو بخوبی بیاموزید.

زمان شما چقدر ارزشمنده؟

این سوال رو به عنوان آخرین سوال در نظر گرفتیم، چون اهمیت بسیار زیادی داره. وقت طلاست و ارزش اون در هر تجارتی فرق داره. انجام تموم مراحل بهینه سازی و سئو سایت فرآیندی زمانبره، مخصوصا اگه در مورد فعالیت خود رقبای زیادی داشته باشین. ممکنه که شما بتونین با مطالعه و تحقیق تموم پروسه سئو سایت رو بدرستی انجام بدین ولی در  نظر داشته باشین که این کار چه وقتی از شما می گیره و از این زمان چه استفاده ای می توان داشت.

اگه جواب شما به سوالات بالا مثبته می تونید خودتون کار سئو سایت رو شروع کنین (با به کار گیری سئوسیما) ولی اگه هر کدوم از این بخش ها واسه شما مبهم بوده و یا اطلاعی از اون ندارین بهتره که سئو سایت خود رو به یه متخصص بسپارین، چون اون چیزی که در مقالات و آموزش های سئو می خونید با اون چیزی که در عمل اجرا می شه فرق های تکنیکی زیادی داره.

در آخر شما فقط به سایت خود آشنایی دارین ولی کارشناسان سئو با چندین سایت و شرکت در مورد های جور واجور همکاری داشته ان و تجربیات مناسبی رو در مورد سئو سایت کسب کرده ان که می تونن در اختیار شما بذارن. شما در این راه اشتباهات زیادی مرتکب میشین و باید هزینه اون رو بپردازید چیزی که شاید کارشناسان سئو سال ها قبل به اون رسیده ان.

واسه انجام ساده ترین مراحل و تغییرات در سئو سایت نیازمند جستجو و صرف زمان زیادی هستین، پس در نظر داشته باشین که در معادله زمان و هزینه کدوم یکی واسه شما ارزشمندتره.

Share