اخبار

زبان انگلیسی راحت تر و سریع تر از همیشه  یاد بگیرید .

همیشه برای اکثر افرادی که دیدم تسلط به یک زبان دیگه یک رویا بوده و وقتی که تونستن به این رویا برسن این رویا به یکی از نقاط قوت اون دوستان تبدیل شده . معمولا دانشجوها و قشر تحصیل کرده تر دو دسته هستند . دسته اول که زبان انگلیسی یکی از نقاط قوت اونهاست و همیشه باعث پیشرفتشون میشه . چه در کنکور چه در دانشگاه و چه در محل کار همیشه فرق بوده بین کسی که تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته و کسی که خیلی در زبان عالی نبوده .  دسته دوم کسانی هستند که زبان انگلیسی پاشنه آشیل اونهاست . همیشه از زبان ترسیدند و نتوستند که این مشکل رو حل کنند . این دوستان همیشه چه در کنکور و چه در دانشگاه و چه در محل کار سعی کردند تا از زبان فرار کنند ولی متاسفانه همین زبان ضعیف همیشه دردسر اونها میشه .
هم در دانشگاه و هم در محل کار بارها این دو دسته از دوستان رو دیدم . بزارید بیشتر براتون توضیح بدم : دسته اول در زمان مدرسه و کنکور خیال راحت تری داشتن و  در دانشگاه بیشتر توی چشم بودن و با استاد راحت تر بودن و همیشه سعی میکردن کلاس بزارن ( حتما دیدید ) هر جا یه متن انگلیسی بود سریع ترجمش رو میگفتن و ژست قهرمانی میگرفتن . بعد ها در محل کار هم کسی که زبان بهتری داشت جایگاه شغلی بهتری داشت حتی در شرایط برابر حتما کسی که زبانش بهتر بود اولویت داشت . البته اگه همین الان به سایت های کاریابی سر بزنید تسلط زبان انگلیسی جز الزامات هست .
دسته دوم ولی زبان درس جهنمی کنکورشون بود . دانشگاه هم که دیگه نگو , نمیتونستن اصلا توی جمع باشن ( البته به دانشکده و رشته هم خیلی مرتبط هست ما دانشکده فنی و رشته مهندسی بودیم   و زبان خیلی مورد نیاز بود.  )  محل کار هم فقط به خاطر اینکه زبانشون ضعیف تر بود باید جایگاه پایین تر رو قبول میکردند . این دوستان خیلی دوست داشتن که پیشرفت داشته باشند ولی همیشه سر در گم بودند . خیلی هاشون اصلا نا امید بودند و یک گروه اصلا علاقه ای به زبان نداشتند  و یک سری دیگه بهانه های دیگه داشتند .

اما چه کنیم :

این که چکار کنیم یک جواب خیلی زیاد داره و ترجیح میدیم به پست بعدی منتقلش کنیم ولی بزاری اول یک منبع عالی رو معرفی کنم که خیلی وقته با اون آشنا هستم . یکی از منابع خیلی خوب که در دسترس دوستان در فضای اینترنت هست وب سایت دیپ انگلیش هست ( deepenglish.ir ) .این وب سایت که یک منبع فوق العاده برای یادگیری زبان هست با روشهای جدید و کاربردی زبان انگلیسی رو تدریس میکنند . مجموعه deep english  که یکی از بهتری متریال ها برای لیسنینگ و درک مطلب هست و اساس اون بر اساس داستان کوتاه انگلیسی با روش دیپ انگلیش ساخته شده. همچنین ارائه بهترین متریال ها در رابطه با دایره لغات انگلیسی و اصطلاحات انگلیسی یکی از نقاط قوت این گروه موفق هست آموزش کامل نوشتن نامه انگلیسی که کمتر جایی خود من شخصا شاهدش بودم یکی از نقاط قوت این وب سایت هست .
امیدواریم که از هر کدوم از دو دسته هستید از منبع معرفی شده استفاده کنید و بتونید در هر جایگاهی در زبان انگلیسی هستید جایگاه خودتون رو کامل تر از قبل کنید و در هر مرحله از زندگیتون روند رو به رشدی رو تجربه کنید .