پایان نامه حقوق

خرید پایان نامه : السلام-

و باعث کم رنگ شدن وحذف معنویات دینی و الهی می گردد.

دانلود پایان نامه
اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  ۴۰y.ir  مراجعه نمایید.
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

۵٫ غلودرانسان های ساده لوح وخوش باور زود اثر می گذارد ودرآنان عقاید وآرزوهای غیر منطقی ونامشروعی رابوجود می آورد.
۶٫ اعتقاد به غلوجمود عقلی را به دنبال دارد و باعث رونق و گسترش اعتقادات غلط می گردد. فرهنگ متعالی و مترقیانه اسلام عزیز را تبدیل به فرهنگ عامیانه و متحجرانه می نماید، به عمق ایمان فردی و اجتماعی لطمه وارد می سازد.
۷٫ چهره دین را در بین عقل گرایان و خردمندان مخدوش می نماید.

۸٫ در پرتو اعتقادات غلط آنان به جای سیر الی الله ورسیدن به سعادت دنیا وآخرت، عقب افتادگی و وهن مکتب اسلام عزیز را به دنبال خواهدآورد.
۹٫به جای اتحاد وتمسک به اسلام اصیل و یک پارچه موجب تفرقه انحطاط و فرقه سازی می گردد.» (انصاری بویر احمدی،۱۳۸۹،۶۸)
۲-۲۷- مهم ترین دلائل برائت و بیزاری تشیع از غلو و غالیان:
«خداشناسی صحیح همراه با اخلاص وتقوا؛ اهتمام به قرآن وتفسیرصحیح آن، اعتقادراسخ و پایبندی به اصول تشیع، اطاعت ازنهی فراوان ائمه– علیه السلام- در مورد غلو، علم و اطلاع دقیق ازاحکام وتعالیم و معارف الهی اسلام، اعتقاد به ولایت وخلافت ائمه– علیه السلام- پس ازپیامبر اسلام و منصوب بودن امامت آنان ازطرف خداوند توسط رسول مکرم اسلام، برخورداری ازدانشمندان وعلمای بزرگ درتمام اعصار، مواجهه عالمانه، نقادانه وروشن گرانه باجریانات التقاطی وشبهه افکن، توان پاسخگویی به مسائل مستحدثه، نوآوری های متکلمانه و فقیهانه وکارآمد، بهره مندی از نعمت وجود باطل ستیزان ژرف بین و دارای آرمانهای بلند الهی و انسانی، برخورداری از نعمت وجود اهل بیت پیامبر– علیه السلام-که به صورت مداوم و پیوسته رهبری شیعه را بر عهده داشته اند.» (انصاری بویر احمدی،۱۳۸۹،۷۸)
۲-۲۷-۱- مبارزه پیشوایان تشیع با غلو:
پیشوایان تشیع خلفاء واقعی وجانشینان برحق پیامبر اسلام– صلی الله علیه وآله- هستند؛ اینان که تنها عالمان واقعی به قرآن کریم و پیروان واقعی سیره وسنت حضرت رسول- صلی الله علیه وآله- بوده انداز همان آغازین روزهای صدر اسلام مبارزه با غلو را تاکید داشته و عامل به آن بوده اند.
پیامبر اعظم– صلی الله علیه واله- درباره معایب ومفاسد وخطرات غلو فرموده اند:
«صنفان من أمتیلانصیب لهم فی الاسلام، الناصب لاهل بیتی حرباً وغال فی الدین مارق منه.»
دو گروه ازامت من، نصیبی از اسلام ندارند،کسانی که با اهل بیت من علم جنگ برافرازند ودیگری که در دین خدا غلو کنند و از دین بیرون روند. (حر عاملی،۱۳۶۷، ۱۴/۴۲۶)
پیامبر گرامی اسلام– صلی الله علیه وآله- خطاب به علی -علیه السلام- می فرماید:«ای علی! حواریون عیسی را تصدیق و یهودیان وی را تکذیب کردند. برخی نیز در شأن وی، راه مبالغه و افراط و زیاده گویی در پیش گرفتند. تو نیز همچون مسیح خواهی بود که شیعیان تو را تایید خواهندکرد؛ رشک کنندگان درمقام والیت، جایگاه بی بدیل تو را انکارکرده؛ آن رادروغ خواهند پنداشت و گروهی دیگر نیز به مبالغه گویی در شان تو روی خواهندآورد. پس بدان که جایگاه غلوکنندگان در آتش خواهد بود.
کلام نورانی پیامبر اسلام درباره غالیان و کسانی که با اهل بیت– علیه السلام- مخالفت ورزند و مبارزه نمایند، دارای اهمیت فوق العاده ای است؛ زیرا هر دو گروه را می فرمایند که هیچ نصیبی ازاسلام ندارند؛ اگر با اهل بیت مبارزه کنند همچون بنی امیه و اگر غلو نمایند مانند کسانی هستند که اصلاً اسلام نیاورده اند. و درشرک و جاهلیت اولی باقی مانده اند.»( انصاری بویر احمدی، ۱۳۸۹، ۱۱۵)
تمام پیشوایان مکتب تشیع که خود وارثان پیامبر و از آن دودمان بوده اند دارای خصال پسندیده، صفات کمال و علو درجه هستند و نیاز و نقصانی در آنان راه ندارد، تا به وسیله غلوپیروان جبران گردد.
مبارزه پیشوایان و امامان مکتب اهل بیت– علیه السلام- با غلو سابقه ای به درازای عمراسلام ناب محمدی– صلی الله علیه واله- دارد.
امام علی– علیه السلام- فرمود:
«پروردگارا!! من از غلات بیزارم، همانگونه که عیسی بن مریم ازنصرا بیزار بود؛ خداوندا! آنان را برای همیشه خوارکن و احدی ازآنان رایاری نفرما.(همان)
بزرگترین صحابی پیامبر، اول مسلمان امیر المومنین علی– علیه السلام- فرمود:
«دو نفربه من ظلم کرده اند: دوست افراط گر و غالی و دشمن کینه توز.»(همان)
اهل بیت و دانشمندان شیعی تقدس صوری و ظاهری غلات را خطر جدی و واقعی برای اسلام می دانستند. دلیل لعن و نفرین غلات توسط پیشوایان تشیع، عدم اصلاح غلات به وسیله پند و اندرز و دلیل و برهان بود؛ زیرا آنها پا را از حدود فراتر گذاشته و غیرقابل تحمل می شدند. به همین ائمه به شدت با آنان مبارزه می کردند.

حضرت امام رضا-علیه السلام-در مورد غلات و مفوضه فرمود:
«مسرورانه و مشفقانه به تمامی اسلام پژوهان و شیعه پژوهان اطمینان می دهیم که در تمامی آثار، کتب، تالیفات، مقالات، مناظرات مربوط به شیعه امامیه اثنی عشریه،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *