پایان نامه حقوق

خرید و دانلود پایان نامه اشتغال زنان در خارج از کشور

را از طریق ضبط اوراق هویت و گذرنامه، ‌تهدید خانوادگی، بدهکار ساختن،‌ خشونت و شکنجه کنترل میکنند. به عنوان مثال عینی می توان،‌به پرونده ی دختری به نام تاتیانا اشاره کرد. وی در یکی از شهرهای کوچک اوکراین شرقی به دلیل وضعیت وخیم اقتصادی نتوانست شغلی برای خود مهیا کند، ‌یکی از دوستانش او را راهنمایی کرد که در صورت خدمتکار شدن در یکی از خانه های اعیانی امارات ماهیانه ۴۰۰۰ دلار به فاحشه خانه ای فروخته شد،‌ او برای پرداخت بدهی هایش به بهره کشی جنسی مجبور گشت. دهشتناکتر اینکه بعد از فرار و تقاضای کمک از پلیس، ‌تاتیانا به دلیل کار در فاحشه خانه بازداشت و به سه سال حبس محکوم گردید.
در مورد اشتغال زنان در خارج از کشور نیز باید گفت که آنها اغلب در مشاغل پست تر نسبت به مردان و با حقوق کمتر مشغول می شوند. اگر زنان یا دخترانی که در خارج از کشور به تن فروشی یه حتی مشاغل مشروع پرداخته اند به هنگام بازگشت به موطن خود مبالغی را به همراه خود بیاورند،‌ همین امر فی نفسه عامل تحریک زنان و دختران آشنای آنها برای رسیدن به این مقصد خواهد بود. در حالی که هیچ تضمینی وجود ندارد که در چنگال سوداگران جنسی گرفتار نشوند. متاسفانه زنان و دختران که به هر دلیل در خارج از کشور به فحشاء کشیده می شوند، به هنگام بازگشت یا حقیقت واقعه را به خاطر مسائل حیثیتی و ترس از وضع اجتماعی بازگو نمی کنند یا توصیف پستی ناشی از بهره کشی جنسی از سوی قربانیان، ‌برخی از آشنایان آنها را قانع نمی سازد و یا اینکه چاره ای جز دل سپردن به قضا و قدر نمی بینند، در نتیجه آنها نیز خواسته یا ناخواسته در مسیر مهاجرت،‌برای یافتن شغل پر درآمد گرفتار شده و حقیقت تلخ قربانی شدن، در دام بردگی مدرن را تجربه می کنند.

ب) ازدواج
از جمله شیوه های به دام انداختن زنان و دختران، ‌وعده ازدواج می باشد. امروزه دختران به زور به این کار وادار نمی شوند بلکه آنها فریب می خورند و این موضوعی است که کار تشخیص قاچاق دخترانی را که مورد سوءاستفاده جنسی واقع می شوند،‌با مشکل مواجه کرده است. زیرا قاچاقچیان در آغاز به این دختران وعده ازدواج می دهند و پس از نامزدی آنها را به کشور مقصد می برند و از آن به بعد است که در شبکه گسترده قاچاق دختران، ‌مورد سوء استفاده جنسی قرار می گیرند. پس در واقع یکی از طرق فریب دختران جوان دادن وعده ازدواج به آنها می باشد و قاچاقچیان از این طریق، ‌اعتماد آنها را جلب کرده و نیات پلید خود را اجرا می کنند.

دانلود پایان نامه
اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  ۴۰y.ir  مراجعه نمایید.
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

ب)فرزند خواندگی
از دیگر شیوه های به دام انداختن دختران و کودکان فرزندخواندگی است. در این خصوص یکی از اعضای باند عنکبوت سیاه به نام مونا ۱۶ ساله در بازجوئی گفت:‌»…… من پس از فرار از خانه ام در تبریز به تهران آمدم و در یک آرایشگاه زنانه مشغول به کار شدم و شبها هم در آنجا می خوابیدم. یک روز در آرایشگاه با یک زن جوان آشنا شدم. او توانست با چرب زبانی مرا فریب دهد و من هم به او اعتماد کردم و همه داستان زندگی ام را برای او بازگو کردم. او مرا با خود به خانه اش برد و گفت همیشه دوست داشته است که یک دختر مثل من داشته باشد. به همین دلیل یک شناسنامه جعلی برای من تهیه کرد و مرا دختر خوانده خود کرد. اوایل برای من لباسهای رنگارنگ و طلا می خرید. ولی پس از مدتی رفتارش عوض شد و مرا مجبور کرد که روزها برایش مواد مخدر جا به جا کنم و شبها در خانه فسادش کار کنم و پس از مدتی مرا به یکی از شیخ نشینان خلیج فروخت.
ت) رفاقت
گاهی از شیوه های ارتکاب قاچاق قراردادن دلالانی در مناطق پر تجمع بانوان از جمله پارکها، نزدیک مدارس و دانشگاه ها است. بدین بیان که هدف آنها ابتدا طرح دوستی و آشنایی با دختران ساده لوح می باشد و آنگاه پس از جلب اعتماد آنان، آنها را به مکانهای خاصی برده و با وعده های مختلف اعم از خروج از کشور، ‌زندگی آسوده همراه با درآمد خوب،‌ ریب می دهند و در نتیجه از کشور خارج می کنند.
ث) تدلیس در ازدواج
قاچاقچیان پس از شناسایی طعمه های خود با آنان ازدواج نموده و بعد به بهانه های مختلف آنانرا را از کشور خارج نموده و مورد خرید و فروش قرار می دهند. در این خصوص نمونه ای قابل ذکر است. مادر دختر جوانی بنام فریبا با مراجعه به پلیس ادعا کرد که دخترش را به عقد یک جوان بلوچ درآورده است. اما وقتی که آنها به ماه عسل رفته اند دیگر خبری از فریبا نداشته تا اینکه دخترش از خاک پاکستان تماس تلفنی گرفته و گفته است که داماد ناخلف او را به خانه فساد در پاکستان فروخته و در وضعیت بحرانی بسر می برد. قاچاقچیان افغانی و پاکستانی پس از شناسایی خانواده های فقیر و کم در آمد از دختران جوان و نوجوان این خانواده ها خواستگاری کرده و پس از پ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *