حذف ثبت رایگان سایت در الکسا

حذف ثبت رایگان سایت در الکسا

ثبت رایگان سایت در الکسا

سایت الکسا که به عنوان قدیمی ترین و معروف ترین سایت در مورد رده بندی سایتای جهان و بررسی آمار بازدید شناخته میشه، تازگیا تغییرات زیادی در ظاهر کلی خود، قوانین و شرایط اون و امکانات ارائه شده در سیستم آمار الکسا ایجاد کرده البته شاید مهمترین تغییر الکسا حذف ثبت رایگان سایت در الکسا باشه! کاری که خیلی از کاربران رو سردرگرم و ناراحت کرده.

در مقاله ای به آموزش ثبت سایت در الکسا پرداخته بودیم، با در نظر گرفتن تغییرات ظاهری سایت الکسا این آموزش نیازمند کمی تغییرات هستش ولی راه کلی و روش تایید هویت در الکسا تغییر خاصی نکرده؛ به جز نیاز به ارائه اطلاعات حساب بانکی و پرداخت هزینه ماهیانه.

بروزرسانی در مقاله:

الان شما بازم امکان معرفی رایگان سایت به الکسا رو دارین، فقط راه منتهی به اون کمی تغییر کرده. می تونین به لینک آموزش ثبت سایت در الکسای جدید مراجعه کنین.

حذف ثبت رایگان سایت در الکسا

تغییرات اساسی در الکسا

در بررسی طراحی جدید سایت الکسا دو نکته مهم و اساسی به چشم می خورن. اولین نکته به کار گیری فریم ورک توییتر بوتستراپ یا همون Bootstrap در کدهای CSS و HTML سایته. در مقاله ای از وبسیما به معرفی bootstrap و کاربرد اون پرداخته بودیم و حالا بنظر میرسه که حتی شرکتای بزرگ مثل الکسا هم در حال به کار گیری این سیستم قوی و کامل هستن.

نکته دوم و البته عجیب اون هستش که سایت الکسا از آمارگیر گوگل آنالیتیکز استفاده میکنه. در حالیکه لکسا خود رو به عنوان یه سیستم آمارگیر قوی و آنالیزگر قوی معرفی میکنه، بازم از سیستم آمارگیر گوگل بهره می بره.

جلوگیری از دسترسی الکسا به سایت

شاید کمتر کسی به فکر جلوگیری از دسترسی آمارگیر الکسا به سایت خود باشه ولی این امکان واسه شما جفت و جور شده و خود الکسا دستورالعملی واسه جلوگیری از دسترسی آمارگیر الکسا ارائه کرده. با انجام تغییراتی کوچیک در فایل robots.txt می تونین دسترسی روباتای الکسا به سایت خود رو محدود کرده و اون رو از آمار این سایت خارج کنین.

اگه دوست ندارین که بقیه تخمینی از جایگاه شما نسبت به بقیه سایتا داشته باشن و یا نتونن تعداد بازدید روزانه شما رو حدس بزنن، کدهای زیر رو در فایل robots.txt سایت وارد کنین.

User-agent: ia_archiver

Disallow:

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که با اینکار خود شما هم نمیتونین با مقایسه رتبه الکسای رقبا با رتبه خود تغییرات مثبت یا منفی سایت رو بررسی کنین!

Share