بررسی قتل روح الله داداشی در مجلس + عکس

بررسی قتل روح الله داداشی در مجلس + عکس

سخنگوی کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها با اشاره به برگزاری نشست اضطراری بعدظهر امروز – سه شنبه – این کمیسیون واسه بررسی گزارشی از چگونگی به قتل رسیدن روح الله داداشی گفت: قوه قضاییه باید در اسرع وقت ضاربین مرحوم روح الله داداشی رو به بیشترین مجازات محکوم کنه تا زمینه سوء استفاده واسه افراد دیگه جفت و جور نشه.

عبدالحسین ناصری در گفت وگو با ایسنا، اعلام کرد: علیزاده و اسماعیلی از اعضای کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها از طرف این کمیسیون واسه جفت و جور گزارشی از موضوع قتل روح الله داداشی و صحبت با نیروی انتظامی و مسئولان امنیتی به استان البرز اعزام شدن که گزارش اون ها در جلسه ی امروز بعدظهر کمیسیون واسه اعضا قرائت شد.

ایشون اضافه کرد: به همین خاطر کمیسیون سیاست داخلی جلسه اضطراری رو امروز با حضور معاونین وزیر کشور و معاون نیروی انتظامی برگزار کرد و در اون به بررسی گزارش پرداخت.

این عضو هیات رییسه کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس در توضیح این گزارش گفت: این گزارش نشون دهنده اون هستش که دلیل دعوا فقط برخورد لفظی بین ضاربین و مرحوم داداشی و همراه ایشون در ساعت ۱۲ نیمه شب روز ۲۶ تیرماه بوده. در واقع ضاربین بدون هیچ تصور و آشنایی قبلی با مضروب و فقط به خاطر دعوا ای در چهارراه و پشت چراغ قرمز با داداشی درگیر شده و آخرسر اون رو به قتل رساندند.

ناصری در ادامه توضیح داد: پس از درگیری ها مرحوم داداشی رو حدود ساعت ۱۲:۲۶ نیمه شب به بیمارستان مدنی می رسونن که بدیش اینه ایشون قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کرده بودن.

ایشون اضافه کرد: با وجودی که نیروی انتظامی بدون این دست اون دست کردن بعد از اطلاع در محل حادثه حضور پیدا می کنه اما هیچ اثری از ضاربین و مضروب رو نمی یابد و فقط با باخبر شدن از این موضوع که خودروی ضاربین پراید مشکی بوده، کمتر از ۳۶ ساعت با بررسی بیشتر از دو هزار ماشین پراید در استان البرز ضاربین رو دستگیر می کنه. البته پس از دستگیری مشخص می شه که خودروی پراید واسه ضاربین نبوده و مالک این خودرو داماد اون ها بوده.

عکس از روح الله دادشی در حال تمرین

سخنگوی کمیسیون سیاست داخلی و شوراها هم اینکه اعلام کرد: طبق گزارش اعضای کمیسیون سه ضارب مرحوم داداشی ۱۹، ۱۷ و ۲۶ ساله بودن که یکی از اون ها در زمان درگیری در ماشین خواب بوده و متوجه درگیری نمی شه و دو نفر دیگه با به کار گیری آلت قتاله قمه که در ماشین داشتن با مرحوم داداشی درگیر می شن و سه ضربه به ناحیه سینه و گردن مقتول زده و اون رو به قتل می رسونن.

ناصری با تاکید بر این که ضاربین بدون هیچ تصور و آشنایی قبلی دست به این اقدام زده ان، گفت: هیچ انگیزه سیاسی و یا دشمنی قبلی و بحث های اجتماعی که این روزا در مجلات جور واجور در مورد این حادثه مطرح می شه وجود نداشته.

ایشون در ادامه با بیان این که گزارش کمیسیون واسه بررسی بیشتر به نیروی انتظامی و قوه قضائیه ارائه می شه، گفت: درخواست ما از نیروی انتظامی رسیدگی به مجازات مضروبین در اسرع وقته.

سخنگوی کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها هم اینجور از مسئولان مجلات خواهان منتشر کردن و درخشش مطالب شون براساس مستندات و صحبت های مراجع ذیصلاح و نه براساس حدس و فکر شد.

ناصری هم اینجور در آخر از نیروی انتظامی و مسئولان استان البرز واسه رسیدگی سریع و پیدا کردن ضاربین مرحوم داداشی تشکر کرد.

Share