برترین و با ارزش ترین برندهای جهان !؟ + عکس

برترین و با ارزش ترین برندهای جهان !؟ + عکس

برنده ها سمبل شرکتا هستن و یکی از عوامل موفقیت کمپانیای بزرگ، داشتن برند مناسب و آرم با محتواست. این برنده ها علاوه بر اینکه ارزش الهی و نشونه زندگی شرکت هستن …

قابل خرید و فروش هم هستن و هر ساله بعضی از شرکتهای اقتصادی براساس معروفیت، اندازه فروش و سود خالص و ارزش سهام کمپانیا، ارزش برند اون رو هم تعیین می کنن.

شاید بارها واژه «برند» رو شنیدین. برند همون نشونه یا سمبل یا آرم گرافیکی کمپانیا واسه معرفی محصولاتشانه و در واقع نمادیه که با هدف فروش جنسا یا سرویس دهی مورد استفاده قرار می گیرد و برند هر شرکتی استثنایی و خاص هستش به این معنا که بقیه حق به کار گیری آرم تجاری اون رو واسه فروش و معرفی جنساشون ندارن.

اما برنده ها به خودی خود دارای ارزش مادی و الهی هستن و بعضی از شرکتها پس از به معروفیت رسوندن یه علامت تجاری یا برند، حقوق مادی و الهی اون رو به کمپانیای دیگه میفروشن.

امروزه کارشناسان اقتصادی فکر می کنند هدف از ایجاد یه برند، چیزی بالاتر از فروش کالا یا سرویس دهی هدفه. برند علاوه بر اینکه سهم بازار رو زیر تسلط خود نگه می داره، واسه رشد کار و کاسبی هم راه هایی رو مطرح و کارکنان ماهر و مستعد رو جذب و حفظ می کنه و ارزش خود رو پیش سهامداران مجموعه هم پیشرفت می بخشه.

این وسط برنده هایی در جهان وجود دارن که ارزش مادی بسیار زیادی دارن و هر ساله از طرف موسسات اقتصادی و بازرگانی مانند شرکت تجاری “اینتر برند” ارزش گذاری می شن. این ارزشگذاری مالی برنده ها براساس معروفیت، اندازه فروش و سود خالص و ارزش سهام اون شرکت تعیین می شه.

شرکت اینتربرند هم تازگیا لیست برنده های مشهور و با ارزش جهان رو منتشر کرده که ده برند با ارزش جهان رو با هم تقدیم حضوتون می کنیم:

۱- کوکاکولا، ارزش برند ۷۰ میلیارد دلار

عکس برند کوکاکولا - لوگو کوکاکولا

برند شرکت آمریکایی کوکاکولا چندین ساله که به عنوان با ارزشترین برند دنیا معرفی می شه. این شرکت از سال ۱۸۸۶ میلادی در شهر جورجیا در ایالت آتلانتا مشغول جفت و جور نوشابه های جور واجور گازدار و رژیمیه و به همراه “مک دونالد”، یکی از نمادهای فرهنگ کشور آمریکا به حساب می رود.

فرمول ساخت کوکاکولا واسه اولین بار در سال ۱۸۸۶ به صورت یه نوشیدنی، بوسیله جون پمبرتون داروساز آمریکایی و در شرکت مواد شیمیایی اون ایجاد شد. کتابدار اون فرانک رابینسون انتخاب نام کوکاکولا رو به اون پیشنهاد داد و لوگوی دست نویس و سلیس اون رو خطاطی کرد که تا به امروز به عنوان لوگوی این شرکت و این نوشیدنی پابرجاست.

۲- آی.بی.ام، ارزش برند ۶۵ میلیارد دلار

عکس برند آی.بی.ام - لوگو آی.بی.ام

شرکت “ماشین آلات بین المللی کار و کاسبی” یا “آی .بی .ام” یه شرکت آمریکایی چندملیتی فناوریه که در “آرمونک نیویورک” قرار داره. این شرکت تولید کننده و فروشنده نرم افزار و سخت افزار، ارائه دهنده خدماتی چون زیرساخت٬ میزبانی وب٬ فناوری نانو و رایانه بزرگه. این شرکت در سال ۱۹۱۱ شروع به کار کرد و امسال جشن صد سالگی خود رو جشن میگیره. امروزه سیستم های این شرکت به عنوان استانداردی واسه سازندگان بزرگ جهانی شناخته می شن. اجناس این شرکت هم به عنوان کالاهایی با کیفیت بالا واسه همه استفاده کنندگان رایانه در جهان شناخته شدن.

“آی .بی .ام” تلاش می کنه تا سیستم ها و فناوری های خود رو روزانه پیشرفت دهد و اون ها رو به صنعت جهان ارائه دهد. شعار معروف این شرکت اینه: بیاندیش.

۳- مایکروسافت، ارزش برند ۶۱ میلیارد دلار

عکس برند مایکروسافت - لوگو مایکروسافت

شرکت بزرگ مایکروسافت، یه شرکت چند ملیتیه که مرکز اون در آمریکا قرار داره. این شرکت، بزرگترین شرکت ارائه نرم افزار رایانه در دنیاست و در سال ۱۹۷۵ توسط “بیل گیتس” بناینگذاری شد و تا الان به منتشر کردن کتاب و تولید اجناس چندرسانه ای و سرویس دهی پست الکترونیکی پرداخته. مایکروسافت در سال مالی منتهی به ژوئن ۲۰۱۰ میلادی، بیشتر از ۶۲ میلیارد دلار درآمد فروش، بیشتر از ۱۸ میلیارد دلار سود خالص و  ۸۹ هزار  کارمند در کشورای جور واجور دنیا داشته و بیشتر از نود درصد کامپیوترها و لپ تاپای دنیا از سیستم عاملای ویندوز این شرکت استفاده می کنن. دفتر مرکزی اون در شهر ردموند، ایالت واشینگتن در آمریکا قرار داره.

۴- گوگل، ارزش برند ۴۴ میلیارد دلار

عکس برند گوگل - لوگو گوگل

گوگل شرکتی آمریکاییه که از راه تبلیغاتی که به همراه خدمات جور واجور خود ارائه می کنه و یا فروش همون خدمات، بدون فرستادن تبلیغات، کسب درآمد می کنه. این خدمات شامل مواردی چون جستجوی اینترنتی، ای میل، نقشه برخط، نرم افزارهای اداری، شبکه های اجتماعی و اشتراک فایل های ویدئویی می شه. دو دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد، یعنی لری پیج و سرگئی برین، گوگل رو در سال ۱۹۹۸ تأسیس کردن. این شرکت هم اینکه سرویس جستجوی پیشرفته رو واسه جفت و جور سازی اطلاعات محتوایی هم ارائه می دهد. شعار رسمی گوگل «شرارت ممنوع» است که «هیچوقت بد نباشین» هم معنی می شه. هدف اعلام شده از طرف بنیانگذاران گوگل یعنی : “سروسامون دادن همه اطلاعات دنیا”!

۵- شرکت جنرال الکترونیک، ارزش برند ۴۳ میلیارد دلار

شرکت جنرال الکترونیک - لوگو شرکت جنرال الکترونیک

جنرال الکتریک شرکت آمریکاییه و این شرکت به عنوان یکی از اصلی ترین تولید کننده های موتور جت در آمریکا هستش. هم اینکه این شرکت یکی از فعالان در بخش برق و تولید لوازم نیروگاهی و تولید توربینه. این شرکت در سال ۱۸۷۸ میلادی در نیویورک بوسیله توماس آدیسون پایه گزاری شد و بیشتر از ۳۲۳ هزار کارمند در سراسر جهان داره.

۶- مک دونالدز، ارزش برند ۳۴ میلیارد دلار

عکس مک دونالدز - لوگو مک دونالدز

مک دونالدز بزرگترین رستوران زنجیره ای دنیاس، که به طور روزانه ۴۷ میلیون مشتری در جهان داره. اجناس مک دونالد عبارتند از: همبرگر، چیزبرگر، مرغ، سیب زمینی سرخ کرده، صبحونه، نوشابه ها، شیرشربت و دسرها و تازگیا شروع به عرضه سالاد، ساندویچ لقمه ای و میوه کرده. خیلی از مک دونالدزها مکانی هم واسه بازی کودکان دارن. بیشتر از ۳۱ هزار شعبه در سرتاسر جهان داره. اولین شعبه اون در سال ۱۹۴۰ بوسیله “رونالد مک دونالد” در کالیفرنیا تاسیس شد و حدود ۵۲۰ هزار کارمند در شعبه ای خود داره.

۷- اینتل، ارزش برند ۳۲ میلیارد دلار

عکس اینتل - لوگو اینتل

اینتل یه کارخانه تولیدکننده سخت افزار در کالیفرنیا که درسال ۱۹۶۸ بوسیله “رابرت نویس” و “گوردن مور” تأسیس شد. الان ۸۳ سال از تأسیس این شرکت میگذره. کلی اجناس این شرکت در مورد مدارهای الکتریکی و پردازنده های رایانه س. اینتل در دهه ۱۹۷۰ یکی از قویترین تراشه های خود رو عرضه کرد، و شرکت آی بی ام هم ریزپردازنده ۸۰۸۸ رو واسه کامپیوتر شخصی خود انتخاب کرد. از سال ۲۰۰۰ به بعد تقریباً ۷۵ درصد کامپیوترای خونگی از پردازنده های اینتل استفاده می کنن. مهم ترین حریف این شرکت شرکت ای ام دیه و بیشتر کامپیوترای شخصی و لپ تاپا از سیستم پردازنده اینتل استفاده می کنن و حدود ۸۶ هزار کارمند داره.

۸- نوکیا، ارزش برند ۲۹ میلیارد دلار

عکس لوگو نوکیا

شرکت نوکیا، یه شرکت چند ملیتی در بخش ارتباطاته که روی نقاط کلیدی مخابرات سیمی و بیسیم تمرکز کرده است. الان نوکیا بزرگ ترین سازنده گوشی موبایل در دنیاس که در حدود ۳۵ درصد از بازار موبایل رو در سال ۲۰۱۰ در اختیار داشته. ساختمون اصلی نوکیا در شهر اسپو در کشور فنلاند قرار داره. مراکز تحقیقات نوکیا در سراسر جهان مثل پکن، بوداپست، بوخوم، پالو آلتو، کالیفرنیا و کمبریج، ماساچوست قرار دارن. کارخانه های بزرگ نوکیا در سالو فنلاند؛ پکن چین؛ دونگ گوآن چین؛ چنای هند؛ کوماروم مجارستان و منطقه روهر در آلمان قرار دارن و ۱۲۶ هزار کارمند در سراسر جهان داره.

۹- والت دیزنی، ارزش برند ۲۸ میلیارد دلار

شرکت والت دیزنی، یکی از بزرگ ترین شرکت های رسانه ای و سرگرمی دنیاس. این شرکت در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ از طریقٔ دو داداش به اسمای “والت” و “روی” دیزنی به عنوان یه استودیو کوچیک انیمیشن سازی تأسیس شد و چندی بعد به یکی از بزرگ ترین استودیوهای هالیوود، صاحب یازده شهر بازی و چند شبکه تلویزیونی از جمله ای بی سی تبدیل شد. این شرکت در سال ۱۹۳۰ با کمک شرکت کلمبیا پیکچرز موفق به عرضه مجموعه تلویزیونی کارتونی میکی ماوس شد. دفتر مرکزی شرکت دیزنی و امکانات اصلی تولید اون در کالیفرنیا، در استودیوی والت دیزنی قرار دارن. این شرکت یکی از اعضای میانگین صنعتی داو جونزه و در سال ۲۰۰۶، مبلغ ۳۴.۳ میلیارد دلار درآمد داشته است. تا سال ۱۹۵۵ شرکت دیزنی فقط روی فیلم های کارتون کار می کرد. این شرکت ۱۳۷ هزار کارمند در سراسر جهان داره.

۱۰ – هیولت پاکارد، ارزش برند ۲۷ میلیارد دلار

عکس لوگو هیولت پاکارد

شرکت هیولت پاکارد مشهور به آچ.پی، یه شرکت آمریکایی چند ملیتی فن بیاری اطلاعاته. ساختمون مرکزی این شرکت در دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا در آمریکا واقع شده است. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های فن بیاری اطلاعاته و تقریبا در همه کشورها فعالیت می کنه. اجناس اصلی شرکت اچ پی شامل چاپگر، سرورهای قوی، رایانه های قابل حمل و نرم افزارهای مدیریت شبکه س.

«بیل هیولت» و «دیوید پاکارد» در سال ۱۹۳۹ میلادی عزمشونو جزم کردن نامی واسه شرکت خود انتخاب کنن و قرعه انداختن که نام هر کدوم اول افتاد شروع نام شرکت با حرف اول صاحب نام هستش که در آخر نام هیولت اول افتاد و اینجوری نام شرکت hp شد. این شرکت ۳۱۰ هزار کارمند در سرتاسر جهان داره.

 

تنظیم : آلامتو

منبع : دادنا

Share