برترین مقاصد گردشگری بهاری به انتخاب نشنال جئوگرافیک

برترین مقاصد گردشگری بهاری به انتخاب نشنال جئوگرافیک

بهترین مقاصد گردشگری بهاری به انتخاب نشنال جئوگرافیک

فصل بهار فصل گل و خوشگلیه فصلی که گردشگران با مقاصد طبیعت گردی تمایل بیشتری واسه انتخاب کردن مقصد دارن.

به گزارش به نقل از خبرآنلاین ؛سایت نشنال جئوگرافیک چند پیشنهاد واسه گردشگران این ایام داره که تعدادی از اونا به قرار زیره.

جشنواره هولی ، جیپور هند

زمان آغاز۲۷ مارس جشن رنگها در هند که در شهر جیپور مرکز ایالت راجستان نما و جلوه دیگری داره.

از اعیاد رسمی مردم هندوستانه.هولی یه جشنواره مذهبی بهاره هست که بوسیله هندوان برگزار می شه. هولی به جشنوارهٔ رنگ ها هم معروفه. در هندوستان, نپال و پاکستان و کشورهایی که جمعیت هندو در اون به چشم می خورد جشن گرفته می شه. بزرگترین جشن واسه هولی در منطقه ای به نام براج اتفاق می افتد که به کریشنا خدای هندو ربط داره.

جزیره وایکاتو، جزیره شمالی نیوزلاند

جزیره ای اسرار آمیز با شنهای مشکی ساحلی کوههای آتشفشانی و غارهای عجیب که واسه دوستداران فیلمهای پیتر جکسون (ارباب حلقه ها و هابیت) یه فرصت خوب حساب می شه.گردشگران بهاری می تونن با بالون و یا هلیکوپتر جاذبه های این جزیره رو از بالا تماشاگر باشن.

جزیرهٔ شمالی دارای تعداد خیلی از پرندگان و گونه های گیاهیه و چندین پارک ملی مثل پارک ملی تونگاریرو و پارک ملی اگمونت و دیگه مناطق مواظبت شده در اون هست.

جشنواره لاله ها ، نوردوستپولدر هلند

اواخر ماه مارس موقع شکوفا شدن گله ها یلاله در این شهر هلند فستیوال گله های لاله برگزار می شه که از جشنواره های چشم نواز دنیاست.تورهای خاص با دوچرخه و گاریای اسبی واسه بازدید کنندگان این جشنواره مهیاست تا همه چیز رنگ و بوی سنتی داشته باشه و سر و صدای اتومبیلها آرامش و زیبایی فضا رو خراب نکنه.

دلتای دانوب رومانی

از اوایل آوریل تا سپتامبر میلیونها نفر واسه دیدن مهاجرت پرندگان به دلتای رود دانوب در رومانی می رن تا تماشاگر یکی از زیباترین مناظر حیات وحش باشن.

لک لکا از مهمترین پرندگانی هستن که در طول فصل بهار به این قسمت از رومانی مهاجرت می کنن و مهاجرت اونا مناظر زیبایی رو بوجود می آورد.

دلتای دانوب رومانی

جشنواره گل مادیرا، جزیره مادیرا پرتغال

هر ساله ۹ ام تا ۱۵ می این جزیره کشور پرتغال تماشاگر یکی از زیباترین فستیوالهای گل در اروپاست در این ایام تموم شهر غرق در گل می شه .

این جزیره از دورترین مناطق اتحادیه اروپا (وابسته به کشور پرتغال) در میان راه کشتیرانی دریای کارائیب، شمال قاره آمریکا و اروپا قرار داره.

بندر فونشال بندرگاه مهم در این مسیره.

پایتخت این منطقه شهر فونشال با ۱۰۰۸۴۷ نفر جمعیت می باشه.رونالدو بازیکن ملی پوش پرتغال زاده این جزیره س.

مساحت جزایر مادیرا ۸۰۱ کیلومتر مربع و جمعیت اون ۲۴۷۳۹۹ نفره.

این مجمع الجزایر شامل ۴ جزیره به نام های مادیرا (Madeira)، پورتو سانتو (Porto Santo)، دسرتاس (Desertas) و جزایر ساواژ (Savage Islands) است.

خبرآنلاین نشنال جئوگرافیک

Share