برترین لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت ۲۰۱۴

برترین لپ‌تاپ‌های ارزان قیمت ۲۰۱۴

این روزا و با نفوذ هر چی بیشتر تکنولوژی به زندگی روزمره هممون، وسیله ها و دستگاه های دیجیتال شخصی به بخشی مهم و جدا نشدنی از روزمرگیامون تبدیل شدن. درست به خاطر همین هم هست که حالا دیگه مهم ترین وسیله واسه دانشجویان بعد از کتابای درسی شون، یه لپ تاپ کاربردی و مناسبه.

این کامپیوترای شخصی قابل حمل در واقع امکانات مختلفی رو واسه یادداشت ورداری، انجام تحقیقات جور واجور، دسترسی به اینترنت، انجام تکالیف در تعطیلات، مطالعه کتابای الکترونیکی و دیگه کارای لازم رو در اختیار اونا قرار میدن. به خصوص این روزا که همه چیز به سمت روند حذف کاغذ پیش میره، به کار گیری لپ تاپ واسه دانشجویان هم اهمیت و ضرورت بیشتری پیدا کرده.

با این همه اما این دسته از کاربران به دلیل بودجه نه خیلی زیاد، توانایی خرید لپ تاپای گرون و حرفه ای رو ندارن و با این اوصاف به دنبال لپ تاپایی کاربردی و ارزون قیمت هستن که بتونن با به کار گیری اونا کارای مربوط به تحصیل شون رو بکننن.

با این اوصافه که سایت www.the10mostknown.com تازگیا فهرستی از لپ تاپای ارزون قیمت با قیمتی کمتر از ۸۰۰ دلار رو منتشر کرده که با قیمتی ارزون، کیفیت، دووم و توانایی حمل و جا به جایی راضی کننده ای دارن. این لپ تاپای ارزون قیمت عبارتند از:

۱– مدل Inspiron 14Z از Dell با قیمت ۵۵۰ دلار:

این لپ تاپ ۱۴ اینچی دارای نمایشگری با وضوح تصویر ۷۶۸ در ۱۳۶۶ پیکسل بوده و از پردازنده Intel Core i5-2430 با سرعت ۲.۴ گیگاهرتزی استفاده میکرد.

ظرفیت رم این دستگاه ۴ گیگابایت بوده و از هارددیسک ۶۴۰ گیگابایتی استفاده میکرد.

این لپ تاپ دارای دو اسلات کارت حافظه و سه پورت USB بوده و براساس سیستم عامل ویندوز ۷ه.

۲– مدل Aspire 5750 از Acer با قیمت ۵۰۹ دلار:

این لپ تاپ که در مارس ۲۰۱۲ وارد بازار شد براساس سیستم عامل ویندوز ۷ بوده و از پردازنده Intel Core i3-2310M با سرعت ۲.۱ گیگاهرتزی استفاده میکرد.

این دستگاه دارای ۲ اسلات کارت حافظه بوده و ظرفیت رم اون به ۶ گیگابایت می رسه. صفحه نمایش این لپ تاپ ۱۶.۵ اینچیه و تصاویر رو با وضوح ۷۶۸ در ۱۳۶۶ پیکسل واسه کاربرانش به نمایش میذاره.

کارت گرافیک این دستگاه از نوع Nvidia GeForce GT 540Mه و ظرفیت هارددیسک اون به ۶۴۰ گیگابایت می رسه. این لپ تاپ ۲.۶ کیلوگرمی دارای بدنه ای با ضخامت ۳۵ میلی متره و پورت HDMI، USB و Wi-Fi هم استفاده میکرد.

۳– مدل Essential G570 43342KU از Lenovo با قیمت ۶۰۰ دلار:

این لپ تاپ دارای صفحه نمایش ۶۱۵ اینچی LED با وضوح تصویر ۷۶۸ در ۱۳۶۶ پیکسل داشته و از کارت گرافیک Intel HD 3000 استفاده میکرد.

این دستگاه مجهز به هارددیسک ۵۰۰ گیگابایتی بوده و از پردازنده Intel Core i5-2410M استفاده میکرد.

این لپ تاپ براساس ویندوز ۷ بوده و دارای رم ۴ گیگابایتیه. این لپ تاپ ۲.۵ کیلوگرمی دارای بدنه ای با ضخامت ۹.۸ اینچه و از امکانات ارتباطی عادی هم استفاده میکرد.

۴– مدل Lifebook AH531 از Fujitsu با قیمت ۵۷۵ دلار:

این دستگاه مجهز به پردازنده Intel Core i3-2310Mه که با سرعت ۲.۱ گیگاهرتزی کار می کنه.

این محصول از کارت گرافیک NVIDIA GeForce GT 525M استفاده میکرد و دارای امکانات ارتباطی رایجه.

این دستگاه هارددیسک ۵۰۰ گیگابایتی داشته و ظرفیت رم اون به ۴ گیگابایت می رسه. این لپ تاپ ۲.۶ کیلوگرمی هم براساس سیستم عامل ویندوز ۷ بوده و ضخامت بدنه اون به ۳۵ میلی متر می رسه.

۵– مدل Pavilion G4-1215DX از HP با قیمت ۴۸۰ دلار: این لپ تاپ ۱۴ اینچی تصاویر رو با وضوح HD به نمایش میذاره و صفحه نمایش اون از نوع LEDه.

این دستگاه دارای پردازنده دو هسته ای AMD A4-3300M با سرعت ۲.۵ گیگاهرتزیه و از ۴ گیگابایت رم هم استفاده میکرد. ظرفیت هارددیسک این لپ تاپ ۳۲۰ گیگابایت بوده و کارت گرافیک اون از نوعAMD Radeon HD 6480Gه.

این لپ تاپ ۲.۱ کیلوگرمی دارای کیبورد کامل بوده و از پورتای ارتباطی مختلفی استفاده میکرد.

۶– مدل X53E از Asus با قیمت ۴۷۰ دلار:

این لپ تاپ کاربردی مجهز به پردازنده Intel Core i7-2630QM با سرعت ۲ گیگاهرتزیه و ظرفیت رم اون به ۴ گیگابایت می رسه.

نمایشگر LED این محصول با اندازه ۱۵.۶ اینچی تصاویر رو با وضوح ۷۶۸ در ۱۳۶۶ پیکسل واسه کاربرانش به نمایش میذاره.

کارت گرافیک این محصول از نوع Intel HD Graphics 3000 بوده و ظرفیت هارددیسک اون به ۳۲۰ گیگابایت می رسه. این لپ تاپ ۲.۶ کیلوگرمی دارای سیستم عامل ویندوز ۷ بوده و طراحی مدرنی داره.

۷– مدل Satellite C660 2F7 از Toshiba با قیمت ۶۳۰ دلار:

این لپ تاپ هم براساس ویندوز ۷ه و از نمایشگر LED با اندازه ۶/۱۵ اینچی استفاده میکرد که تصاویر رو با وضوح ۷۶۸ در ۱۳۶۶ پیکسل واسه کاربرانش به نمایش میذاره. این دستگاه مجهز به پردازنده Intel Core i3 2330Mه که با سرعت ۲.۲ گیگاهرتزی کار می کنه.

کارت گرافیک این محصول هم از نوع Intel GMA HD 3000ه. این لپ تاپ دارای رم ۴ گیگابایتی بوده و ظرفیت هارددیسک اون به ۳۲۰ گیگابایت می رسه.

این لپ تاپ ۲.۵ کیلوگرمی دارای باتری با طول عمر ۶.۵ ساعت در هر بار شارژ بوده و ضخامت بدنه اون به ۱.۴ اینچ می رسه.

۸– مدل NC10 از Samsung با قیمت ۴۹۹ دلار:

این لپ تاپ کوچیک ۱۰.۲ اینچی تصاویر رو با وضوح مناسب ۶۰۰ در ۱۰۲۴ پیکسل واسه کاربرانش به نمایش میذاره.

پردازنده این محصول از نوع Intel Atom N270ه که با سرعت ۱.۶ گیگاهرتزی کار می کنه. این دستگاه دارای رم یه گیگابایتی بوده و ظرفیت هارددیسک اون به ۱۶۰ گیگابایتی می رسه.

کارت گرافیک این محصول از نوع Intel GMA 950ه. این لپ تاپ دارای ویندوز XP بوده و وزن اون به ۱.۳ کیلوگرم می رسه.

۹– مدل VAIO VPCEB3J0E/BQ از Sony با قیمت ۵۹۹ دلار:

این لپ تاپ ۱۵.۵ اینچی دارای نمایشگر LCD با وضوح تصویر ۷۶۸ در ۱۳۶۶ پیکسل بوده و براساس سیستم عامل ویندوز ۷ه.

دنیای اقتصاد نوشت: این دستگاه دارای رم ۴ گیگابایتی بوده و ظرفیت هارددیسک اون به ۳۲۰ گیگابایت می رسه.

پردازنده این دستگاه از نوع دو هسته ای Intel Core i3-370Mه که از سرعت ۲.۴ گیگاهرتزی استفاده میکرد.

این دستگاه ۲.۳ کیلوگرمی دارای باتری با طول عمر ۳ ساعت در هر بار شارژه.

۱۰– مدل RV510 از Samsung با قیمت ۷۲۵ دلار:

این لپ تاپ هم براساس ویندوز ۷ بوده و از پردازنده ۲.۳ گیگاهرتزی Intel T4500 استفاده میکرد. این لپ تاپ که در دو رنگ مشکی و نقره ای طراحی شده، دارای صفحه نمایش ۱۵.۶ اینچیه که تصاویر رو با وضوح ۷۶۸ در ۱۳۶۶ پیکسل واسه کاربرانش به نمایش میذاره.

رم این دستگاه ۴ گیگابایتی بوده و هارددیسک اون ظرفیت ۳۲۰ گیگابایتی داره. کارت گرافیک این محصول از نوع Intel GMA 4500Mه.

این لپ تاپ ۲.۴ کیلوگرمی دارای بدنه ای با ضخامت ۱.۲ اینچیه.

باشگاه خبرنگاران

Share