برترین سواحل مکزیک

برترین سواحل مکزیک

سفر به مکزیک به دلایل بسیاری انتخاب محبوبیه. مکزیک کشور ویرانه های بزرگ، فرهنگ، غذا، و به خصوص سواحله. در واقع دوستداران ساحل معمولا درمی پیدا کنن که سواحل به تنهایی خود یه دلیل کافی واسه بازدید از مکزیک هستن. خطهای ساحلى گسترده اون شامل خلیج مکزیک و دریای کارائیب در شرق و اقیانوس آروم در غربه. بسته به منطقه ای از مکزیک که شما انتخاب کنین، سواحل و آب در دور و بر اون متفاوت هستش. بعضی از گونه های نهنگ ها، لاک پشت ها، و بقیه حیوانات بزرگ هم بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آروم در دور و بر کشور فرق داره. اینجا اطلاعاتی درباره بهترین سواحل در مکزیک آمده:

  1. اکومال

اکومال

این منطقه غواصی افسانه ای در نزدیکی ساحل کارمن، یه صخره با ۲۰ تا ۳۰۰ فوت امتداد دریایی داره و تصاویری واسه همه سطوح جور واجور شناگران رو ارائه می دهد. لاک پشت ها، ماهی گرمسیری و موارد بیشتر مناظر مشترکی اینجا هستن، و آب حتی واسه غواصان جوون ایمن و به اندازه کافی آروم واسه لذت بردنه. واسه کسائی که به غواصی علاقه مند نیستن، شن سفید و آب بدون موج هست، بنابرین واسه شنا و هم اینکه استراحت دوست داشتنیه.

  1. باهیا بالاندرا

باهیا بالاندرا

این ساحل خانوادگی برتر در منطقه باخا از لاپاز قرار داره. شاید بیشتر واسه فرمبندی صخره های اون که به نام صخره الماس شناخته شدن، مشهور شده باشه، باهیا بالاندرا (Bahia Balandra) ترکیبی از شن و وزش باد قشنگتر و صخره های فرسوده با آبه. تقریبا هر راهی واسه شنا امنه و این محل به اندازه کافی کم عمقه و آبای سرد اقیانوس آروم اینجا گرمه. از اونجا که امکانات رفاهی کنار ساحل وجود نداره، بیشتر به اندازه دیگه سواحل محلی شلوغ نیس.

  1. پلایا دل کارمن

پلایا دل کارمن

ساحل اینجا واسه کسائی که به دنبال آرامش هستن بسیار دوست داشتنیه، شن ها تمیز و آب آرومه. هر چند بیشتر این مکان بوسیله اروپایی ها شلوغ شده، در خیلی از جهات پلایا دل کارمن هنوزم مثل یه دهکده ماهیگیری آرومه مانند اون چیزی که قبلا بود. ترکیبی از استراحتگاه ها و هتلای بزرگ و کوچیک، مهمانان کشتی های کروز و دسترسی آسون قایق به کوزومل و صخره مرجانی آمریکای میونه، این محل رو مکانی محبوب واسه سرمایه گذاری واسه بنادر دیگه ساخته، در حالی که هنوزم می شه از بهترین آب مکزیکی، شن و مهمون نوازی لذت برد.

  1. زیپولیت

زیپولیت

زیپولیت (Zipolite) یه باقی مونده از روز هیپیه، این ساحل به عنوان یه مرکز عشق آزاد از دهه ۶۰ تا ۸۰ بود و به عنوان یه مقصد بزرگ پادفرهنگ شناخته می شد. این ساحل بد نامی رو به عنوان یکی از چند ساحل برهنه مکزیک به دست آورد، هر چند بیشتر حموم های آفتاب سرپوشیده باقی موندن. امروزه ساحل دوستداران خورشید، مربی های گورو یوگا و موج سواران رو در سطح بین المللی به خود جذب می کنه. در حالی که هنوزم تعداد زیادی مسافرخانه ارزون هست، تعدادی هتل های میانی و رستورانای درجه یه در غرب داهات بوجود اومده ان. پرتگاه های سنگی در برابر معماری با کاشی قرمز منظره چشمگیریه، و موج های بزرگ واسه فعالیتای شدید آبی عالیه.

  1. ساحل پورتو بایارتا

ساحل پورتو بایارتا

این شهر تفریحگاهی کنار اقیانوس در امتداد یه رشته از سواحل واقع شده که می تونه تقریبا هر بازدید کننده ای رو خشنود سازه. خلیج های کوچیک حفاظت شده مقاصد غواصی بزرگی همراه با فرصت واسه تماشای نهنگ و ماهیگیری در اعماق دریا هستن. این یکی از محبوب ترین شهرهای تفریحگاهی در مکزیکه، و خط ساحلی اون به طور کامل روشن و قشنگتر هستش. شهر یه ترکیبی باحال از مناطق تفریحگاهی بزرگ و زونا رومانتیکای مرکزیه، که در اون شهر قدیمی، مغازه های عجیب و باحال و هتلای کوچکتر قرار داره. بخش کلی ای از معماری قدیم و جذابیت های شهرقدیمی اینجا یافت می شه، در کناره ها مناطق تفریحگاهی جدیدتر و بزرگتر و “آبگیر گرینگو”، یه منطقه مسکونی با خونه های بزرگ واسه خارجی ها هست.

  1. پلایا لا روپا

پلایا لا روپا

“ساحل لباس” نام خود رو وقتی گرفته که یه کشتی بادبانی اسپانیایی در اونجا غرق شد و بار اون از پارچه های رنگارنگ در طول این ساحل افتادن. امروزه پلایا لا روپا (Playa La Ropa) ساحل اصلی ورزش آبی واسه اکستاپاه. پاراسیلینگ، جت اسکی و قایق دوبدنه همه واسه اجاره اینجا در دسترس هستن، و واسه لذت بردن پس از یه گردش خوب در آب، تعداد زیادی رستوران اینجا هست. از شنا کردن در رودخانه در انتهای ساحل دوری می شه چون که به عنوان محلی واسه کروکودیلا شناخته شده.

  1. ساحل کانکون

ساحل کانکون

مقصد تعطیلات کانکون خوب واسه سواحل باشکوه و آب های فیروزه ای شناخته شده. این نوار در امتداد ساحل خلیج مکزیک پره از خیلی از استراحتگاه های جور واجور، رستوران ها و مغازه ها که مکان بسیار خوبی واسه موندن و لذت بردن می باشه. این ناحیه با همه ی استراحتگاه های نزدیک به هم تو یه خط، با مایل ها شن و ماسه در دور و بر اونا یادآور نوار وگاسه. دوجین ساحل در این نزدیکی واسه با داشتن لاک پشت ها، تماشای نهنگ، غواصی و خیلی موارد بیشتر واسه بازدید اینجا هست.

  1. پلایا دل آمور

پلایا دل آمور

این ساحل در نقطه تلاقی بین دریای کورتز و اقیانوس آروم قرار گرفته. پلایا دل آمور (ساحل عاشق) (Playa del Amor) ساحل دورافتاده دو طرفه یکی از معروف ترین سواحل در مکزیکه. ساحل خیلی راحت با قایق آبی از تفرجگاه ساحلی سان لوکاس کابو در دسترسه. ساحل خوب ارزش دیدار با صخره های زمین های بلند، منظره اقیانوس بی پایان و غواصی عالی در دریای کورتز رو داره که محلی بسیار بدیعه. به مسافران باید اخطار داده شه که جزر و مد می تونه در انتهای اقیانوس آروم بسیار خشن باشه.

  1. پلایای شمالی

پلایای شمالی

آیلا موجرس (Isla Mujeres) در سواحل کانکون واسه منظره آرامش بخش و حیات وحش خود محبوبه. لاک پشت ها و کوسه نهنگ دریایی دو تا از محبوب ترین گونه ها اینجا هستن. در انتهای شمالی جزیره، پلایای شمالی (Playa Norte) هست که قسمت گسترده ای از شن و ماسه رو داره که با درختان نخل پوشیده شده ان و هم اینکه چند رستوران ساحلی و کافه ها رو هم در خود جای داده. بعضی به اینجا واسه دور شدن از تعطیلات بهاری در کانکون میان،چون که اینجا احساس منزوی بودن نداره. این یه ساحل عالی واسه مهمانی گرفتن و دوستداران تماشای زندگی وحشه.

  1. تولوم

تولوم

واسه دوستداران تاریخ، این ساحل در سایه خرابه های مشهور مایای تولوم (Tulum) قرار گرفته. هر چند این موضوع به تنهایی این محل رو به یه مقصد توریستی تبدیل نکرده، سواحل شنی گسترده ی اینجا هم معروفیت خود رو خوب به دست آورده ان. تولوم در انتهای جنوبی از ریویرا مایا واقع شده که ساحل اون شن و ماسه دست نخورده سفید رنگی داره، و درختان نخل و آب فیروزه ای تعطیلات ساحلی نابی رو واسه هرکی آرزوی اون رو تو یه روز برفی داره رو به وجود می بیارن. این منطقه که در حدود دو ساعتی جنوب کانکونذ واقع شده، هتل های ساحلی بزرگی رو واسه اقامت و استراحت همراه با لذت بردن با از سواحل داره.

راهنمای گردشگری و مسافرت به مکزیک

زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان

تور مکزیک

Share