برترین خودروهای جهان در ۱۵ سال گذشته+عکس

برترین خودروهای جهان در ۱۵ سال گذشته+عکس

مراسم بهترین خودروی سال درحالی فردا در کشور سوئیس برگزار می شه که هفت شرکت مطرح ‎دنیا واسه به دست آوردن این عنوان با همدیگه به رقابت می پردازند.

مجله مهر – امیر محب ملکی: سالن «جنوا» شهر ژنو سوئیس هر ساله میزبان برگزاری مراسم انتخاب بهترین خودروی ساله، مراسمی که روز دوشنبه هفته جاری و واسه انتخاب بهترین خودروی سال ۲۰۱۶ انجام می شه. هیات ژوری ۵۵ نفره از ۲۲ کشور دنیا، خودروی برتر رو انتخاب می کنن که باید شرایط خاصی داشته باشه. این خودرو می بایست بالاترین استقبال رو از طرف خریداران در دست کم ۵ کشور معتبر دنیا آنهم در ۱۲ ماه گذشته باشه تا جزو فهرست پایانی قرار بگیره.

داوران امسال از بین ۴۰ خودرو، آئودی A۴ که سپتامبر امسال در فرانکفورت به نمایش در اومد، BMW سری ۷، جگوار XE، مزدا MX-۵، اوپل آسترا، اسکودا متفاوت و شکوهمند و ولوو XC۹۰ به عنوان هفت خودرویی انتخاب کردن که تولیدکنندگان اون درصدد کسب جایگاه فولکس واگن Passat که در سال ۲۰۱۵ به عنوان بهترین خودروی سال انتخاب شد، هستن. اتفاق باحال در رقابتهای امسال نبود حضور خودروهای فرانسوی در فهرست گزینه های نهاییه، درحالیکه ۳ خودرو از این کشور در لیست ۴۰ نفره قرار داشتن.

مراسم انتخاب بهترین خودروی سال، از سال ۱۹۷۴ شروع شده که امسال پرهیجان ترین رقابت در این سال ها با حضور ۷ خودرو از شرکت های معتبر دنیا برگزار می شه. خودروهای برتر این مراسم از سال ۲۰۰۰ تا آخر سال ۲۰۱۵ به توضیح زیره:

سال ۲۰۱۵ (Volkswagen Passat): این شرکت از سال ۱۹۷۳ تا به امروز، ۷ مدل جور واجور از این خودرو رو تولید کرده که ۲۰ میلیون دستگاه از اونا رو هم فروخته. پاسات با در نظر گرفتن توانایی هایی که داشت، سال گذشته نظر هیات داوران رو واسه کسب عنوان بهترین خودروی سال بدست آورد.

سال ۲۰۱۴ (Peugeot ۳۰۸): این ماشین بعد از اینکه در سال های گذشته ۴ مرتبه کاندیدای بهترین خوردوی سال بود، در سال ۲۰۱۴ به این افتخار نائل اومد. داوران با دادن ۳۰۸ رای به این خوردو، آنهم به خاطر زیبایی های داخلی و خارجی و توانایی های بالا واسه رانندگی، اون رو به عنوان بهترین خودروی سال ۲۰۱۴ انتخاب کردن.

سال ۲۰۱۳ (Volkswagen Golf): بعد از اینکه در سال ۱۹۹۲ این شرکت جایزه بهترین خودروی سال رو بدست آورد، تونست با ارائه این مدل که بسیار جمع و جور و کم مصرف بوده و شتاب و توانایی بالایی داره، عنوان بهترین خودروی سال رو به خود اختصاص بده.

سال ۲۰۱۲ (Opel Ampera/Chevrolet Volt): خودرویی کم مصرف و صددرصد الکتریکی که در سرعت بین ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر هیچ گاز دی اکسید کربن رو تولید نمی کرد، با شکل خاصش تونست نظر داوران رو واسه انتخاب شدن، جلب کنه.

سال ۲۰۱۱ (Nissan Leaf): اولین خودروی الکتریکی که عنوان بهترین خودروی سال رو بدست آورد، خودرویی ژاپنی با شکلی خاص و جمع و جور که بیشترین حد سرعت اون ۱۷۵ کیلومتره.

سال ۲۰۱۰ (Volkswagen Polo): در اون سال، این خودرو پنجمین نسل از فولکس واگن با دستاوردی عالی بود. طراحی تحریک کننده، قشنگتر و بسیار مثل داداش بزرگ خود فولکس واگن گلف باعث شد عنوان بهترین خودروی سال رو از اون خود کنه.

سال ۲۰۰۹ (Volkswagen Polo): زیبایی خاص، طراحی عالی و فضای خیره کننده این خودروی آلمانی تونست عنوان بهترین خودروی سال رو به خود اختصاص بده.

سال ۲۰۰۸ (Fiat ۵۰۰): شرکت فیات که در آستانه ورشکستگی قرار داره، با طراحی نو، اندازه فوق العاده و موتور های بسیار عالی که مناسب حرکت در شهر بود، با دریافت عنوان بهترین خودروی سال، تونست اعتبار دوباره واسه خود بدست آورد.

سال ۲۰۰۷ (Ford S MAX): ایمنی و ظرفیت بالا در کنار شرایط خاصی که این خودرو داشت، داوران رو راضی کرد تا عنوان بهترین خودروی سال رو به این شرکت اهدا کنن.

سال ۲۰۰۶ (Renault Clio III): دومین خوردوی این شرکت که تونست با راضی کردن نظر داوران، جایگاه خاص سال رو بدست آورد؛ آنهم به خاطر طراحی جدید، اطمینان بالا و توانایی مکانیکی مطلوب.

سال ۲۰۰۵ (Toyota Prius): پیشگام در تولید خودروهای هیبریدی این شرکت ژاپنی بود که تونست نظر ستاره های هالیوودی مانند لئوناردو دی کاپریو و جورج کلونی رو در اون سال جلب کنن تا با خرید یه دستگاه اون، معروفیت این محصولش بیشتر شه.

سال ۲۰۰۴ (Fiat Panda): دیزاین مدرن، لوازم کامل، ظرفیت مطلوب و قیمت مناسب عامل محبوبیت این خودروی ایتالیایی در اون سال و انتخابش به عنوان بهترین خودروی سال شد.

سال ۲۰۰۳ (Renault Megane II): ماشین سواران حرفه ای به خاطر یکی بودن پذیری با محیط و شرایط بهترش نسبت به مدل های دیگه از جمله سدان، کوپه، اسب سواری، واگن و مینی ون، در اون سال علاقه بیشتری به خرید این خودرو از خود نشون دادن تا بتونه در آخر عنوان بهترین خودروی سال رو بدست آورد.

سال ۲۰۰۲ (Peugeot ۳۰۷): پرفروش ترین خودروی بازار در اون سال بود چون زیبایی در ساخت و کیفیت بالایی واسه رانندگی داشت. این شرکت پس از عرضه پژو ۳۰۷، پیشنهادهایی در مورد مدل های دیگه اون از جمله سدان، کوپه، کانورتیبل و استیشن واگن رو گرفت.

سال ۲۰۰۱ (Alfa Romeo ۱۴۷): ابعاد کوچیک و مناسب و طراحی دینامیکش باعث شد که در اون سال بازارهای بعضی از کشورای مهم اروپایی از جمله ایتالیا رو به خود اختصاص بده. این خودرو که شرایط بهتری نسبت به مدل Giulietta داشت، تونست نظر داوران رو واسه کسب بهترین خودروی سال بدست آورد.

سال ۲۰۰۰ (Toyota Yaris): نقاط قوت مکانیکی، چهره دوست داشتنی و ابعاد مناسب واسه رانندگی در سطح شهر، باعث شد این خودروی ژاپنی در اول قرن ۲۱ میلادی جایگاه مناسبی رو در بازار فروش خودروها بدست آورد و به عنوان بهترین خودروی سال برگزیده شه.

راهنمای خرید خودرو مناسب

خودروهایی که خانوما دوست دارن

خبرگزاری مهر خودرو

Share