برترین جاذبه‌های توریستی پرتغال

برترین جاذبه‌های توریستی پرتغال

پرتغال یه کشور کوچکه که در روبروی ساحل اقیانوس اطلس در شبه جزیره ایبری قرار داره. به دلیل خط ساحلی قشنگتر و میراث تاریخی خود، یکی از کشورها با بیشترین بازدیدکننده در اروپا هستش. نسبت به همسایه خود اسپانیا، تو یه زمان برابر اندازه کوچکتر پرتغال گشتن و دیدن مکانای بیشتری رو آسون کرده. آب و هوای معتدل اونو تبدیل به یه مقصد تعطیلات در تموم طول سال کرده، که در اون مسافران می تونن خرابه های روم و مور رو در میان جاذبه های توریستی دیگه در پرتغال ببینین.

  1. صومعه آلکوباکا

صومعه آلکوباکا

صومعه آلکوباکا (Alcobaca Monastery) یه صومعه کاتولیک رومی واقع شده در شهر آلکوباکا در مرکز پرتغاله. اون از راه اولین پادشاه پرتغالی، افونسو هنریکس در سال ۱۱۵۳ تاسیس شد و رابطه نزدیک با پادشاهان پرتغال در طول تاریخ خود رو نگهداشت. کلیسا و صومعه اولین ساختمون گوتیک در پرتغال بودن و همراه با صومعه سانتا کروز در کوئیمبرا، یکی از مهمترین صومعه های قرون وسطی در پرتغال است.

  1. دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا یکی از قدیمی ترین و پیوسته ترین دانشگاه ها در اروپا هستش که درسال ۱۲۹۰تاسیس شده. این دانشگاه هم اینکه یکی از بزرگترین دانشگاه ها در پرتغال با حدود ۲۰۰۰۰ دانشجوه. اینجا بسیاری بخشای مورد توجه در مجتمع دانشگاه هست. در اوایل قرن ۱۸ به تحریک شاه خوئوا پنجم ساخته شده، کتابخونه کتابشناسی جوانینا یه مثال خوب از معماری سبک باروکه. چند سال دوس کاپلوس، اتاق تاج و تخت اصلی، جاییه که عنوانای دکترا داده می شن.

  1. کاپلا دوس اوسوس

کاپلا دوس اوسوس

کاپلا دوس اوسوس (Capela dos Ossos) انگار مستقیما از یه فیلم هالووین اومده باشه، اما در واقع اون یه راه حل ساده از راه راهبان قرن ۱۶ واسه حل مشکل تعداد زیادتر از اندازه گورستانای جاگیر در در اوورا بود. اونا اجساد باقی مونده رو به یه کلیسای کوچیک خاص منتقل کردن، که این کلیسا به عنوان استخون چپل شناخته شده، که در اون استخونا فضای داخلی کلیسای کوچیک رو تزئین کردن. کلیسای کوچیک بخشی از کلیسای گوتیک سنت فرانسیسه. برآورد می شه که ۵۰۰۰ اسکلت، از جمله جمجمه دیواره ها و سقف کلیسای کوچیک رو تزیین کرده.

  1. کابو جیراو

کابو جیراو

کابو جیراو (Cabo Girao) در سواحل جنوبی مادیرا، تو یه مجمع الجزایر پرتغالی با همین نام واقع شده. با ارتفاع ۵۷۰ متری، این صخره بیشتر به عنوان بالاترین صخره دریایی در اروپا شناخته می شه اما دست کم سه صخره اروپایی از اون بلندتر هست. منظره رو به پایین تقریبا به اقیانوس میفته که بسیار هیجان انگیزه. در سال ۲۰۱۲ یه سکوی شیشه ای در اون نصب شد که یه تجربه دیدنی ترسناک بود رو به وجود آورد.

  1. قلعه سائو خورخه

قلعه سائو خورخه

قلعه سائو خورخه یکی از جاذبه های توریستی برتر در لیسبون است که می تونه در سراسرشهر دیده شه. قدمت اون به دوران روم باستان می رسه، هر چند مورها استحکامات اونو در قرن ۱۰ بازسازی کردن. این قلعه از دست حکومت مورها در سال ۱۱۴۷ هنگام محاصره لیسبون در جنگهای صلیبی دوم آزاد شد. بعد از اون به عنوان محل اقامت پادشاه آلفونسو سوم خدمت کرده. این قلعه چندین بار تخریب و بازسازی شده. امروز دیواره ها و ۱۸ برج که بازدید کنندگان می تونن از اون بالا روند باقی مونده است.

  1. قلعه اوبیدوس

قلعه اوبیدوس

قلعه اوبیدوس (Obidos Castle) یه ساختار چشمگیره که روی یه تپه در اوبیدوس قرار گرفته. اوبیدوس یه شهر کوچکه که تاریخ اون به دوران روم باستان در سواحل پرتغال در اقیانوس اطلس می رسه. مورها قلعه رو در وقتی در قرن هشتم ساختن. این شهر در حدود قرن ۱۴ بازسازی شد و یه دیوار به اون اضافه شد. امروز قلعه خونه هتل لوکس Pousada است. بازار سنتی قرون وسطی در هر ماه ژوئیه در قلعه برگزار می شه.

  1. اسکله ریبیرا

اسکله ریبیرا

اسکله ریبیرا (Cais da Ribeira) منطقه ای قشنگتر و چشم نواز در پورتوه که بعضی وقتا به عنوان “روح پورتو” ازش صحبت به میون میاد. این محل از خیابونای قرون وسطایی ساخته شده که از راه رودخانه دورو به یه میدون می رسه. ساختمونای قرون وسطی با بارها، کافه ها و رستورانا پر شدن، که از ریبیرا یه مکان محبوب واسه خوردن و نوشیدن ساخته. ریبیرا به خصوص در روزای جشن وقتی که مردم شهر واسه دیدن آتیش بازی دور هم جمع می شن، محبوبه. اینجا یه مکعب برنزی در وسط میدون هست. در همین نزدیکی خونه ای هست که در اون شاهزاده هنری دریانورد در سال ۱۳۹۴ در اون به دنیا اومد.

  1. ساحل نیروی دریایی

ساحل نیروی دریایی

ساحل نیروی دریایی (Praia da Marinha) به عنوان یکی از زیباترین سواحل در پرتغال در نظر گرفته شده. این ساحل در منطقه ساحلی اقیانوس اطلس در آلگاروه واقع شده که ساحل از راه آبای آبی فوق العاده تو یه طرف و سواحل شنی و صخره های مرتفع بالا در طرف خشکی محاصره شده. از این خلیج کوچیک به طور گسترده به عنوان یه تصویر در مجلات مسافرتی استفاده می شه. آب روشن ساحل اونو یه جای خوب واسه غواصی ساخته. این ساحل قشنگتر نیم ساعت با آلبوفیرا فاصله داره و پارکینگ رایگان در دسترسه.

  1. برج بلم

برج بلم

برج بلم (Belem Tower) هم اینکه به عنوان برج سنت وینسنت شناخته شده و درجایی قرار داره که وقتی یه جزیره در رودخانه تاقوس در لیسبون، پایتخت پرتغال بود. قدمت اون به سال ۱۵۱۵ برمیگرده، این برج با ابهت واسه دفاع از لیسبون در مقابل حمله کنندگان و به خوش اومد گویی به دوستان این شهر ساخته شد. این برج در عصر جستجو ساخته شده، برج چهار طبقه سنگ آهکی دارای یه باستیونه که این باستیون فضا واسه ۱۷ توپ داره که می تونه محدوده وسعی رو به توپ ببنده. مجسمه Our Lady از Safe Homecoming، واسه مراقبت از ملوانان در سفرهای خود طراحی شده در نزدیکی ساحل قرار داره.

  1. کاخ ملی پنا

کاخ ملی پنا

کاخ ملی پنا (Pena National Palace) مثل یه قلعه افسانه ای انگار در روزای ابری بالاتر از ابرها قرار گرفته. هنوزم در بالای یه تپه در سینترا قرار گرفته، که تو یه روز روشن می تونه از لیسبون دیده شه. از راه شاه فردیناند دوم ایجاد شد که اون یه مثال قابل توجه از رمانتیسیسم در قرن ۱۹، نه فقط در پرتغال بلکه دنیاس، این کاخ ترکیبی از سبک معماری مورها و مانیولینه. اون اول به عنوان یه کلیسای کوچیک واسه Our Lady پنا در قرون وسطی شروع به کار کرد و امروز واسه مناسبتای دولتی ازش استفاده می شه.

بهترین جزایر و سواحل توریستی پرتغال

زیباترین، عجیب ترین و بزرگترین غارهای جهان

تور پرتغال

Share