برترین بناهای تاریخی کشور اوکراین + عکس

برترین بناهای تاریخی کشور اوکراین + عکس

اوکراین کشوریه قشنگتر که از نظر بناهای تاریخی بسیار غنی بوده و به همین موجب جزء یکی از کشورای پر گردشگر دنیا حساب می شه. از بین بناهای تاریخی اوکراین ۷ بنایی که در ادامه به معرفی اونا می پردازیم از دیگر بناهای تاریخی این کشور برجسته تر بوده و جزء بناهای تاریخی کشور اوکراین شناخته شده هستن.

۱ – قلعه Dniestr

ساخت این قلعه ۴۶ کیلومتر دورتر از اودسا و در کنار رودخانه ایی با همین اسم در قرن ۱۳ میلادی بوسیله مردم ژنوایی شروع شد و یکی از قدیمی ترین بناهای سالم کشور اکراین حساب می شه.

۲ –  کاخ Vorontsov

این کاخ در سال ۱۸۳۰ در قلب شهر Alupka بوسیله معمار معروف انگلیسی ( Edward Blore ) واسه اقامت تابستونی شاهزاره Mikhail Vorontsov’s ساخته شده.

۳ – قلعه Lutsk

این قلعه که با نام Lubart’s هم شناخته می شه، در منطقه Volhynia در شهر Lutsk قرار داره . این قلعه در قرن ۱۴ میلادی واسه Gediminas پسر آخرین فرمانروای متحد گالیسیا در طول رودخانه Styr ساخته شد.

۴ – قلعه Kamenets Podolsk

 

این قلعه در منطقه Khmelntsky کشور اوکراین قرار داره و یکی از شاهکارهای معماری این کشور حساب می شه که بیشتر از هزار سال قدمت داره . قلعه شامل یه مناره قشنگتر ، سالنی بزرگ ، یه کلیسای ارتدوکس و یه کلیسای کاتولیکه .زیباییای زیادتر از اندازه این قلعه هر ساله تعداد خیلی از گردشگران کشورای جور واجور رو به سمت خود جذب میکنه.

۵ – قلعه Khotyn Fortressis

این قلعه محکم در قرن ۱۴ میلادی در منطقه Chernivtsi ساخته و به عنوان یه قلعه غیر قابل نفوذ در اون زمان مورد استفاده قرار گرفته.

۶ – قصر Metropolitan

این بنای به عنوان یه گوهر قشنگتر در منطقه Chernivtsi شناخته می شه . این قصر از سه ساختمون اصلی ، یه کلیسای کوچیک ، مهمون خونه ایی قشنگتر و چند گنبد و برج ساخته شده.

۷ – قصر Kachanivka

این قصر در قرن ۱۸ میلادی ساخته شده و واسه رسیدن به اون باید تقریباً دو ساعت با ماشین از شهر Kiev دور شید.

ترجمه و تنظیم :

اختصاصی قصر Kachanivka قصر Metropolitan

Share