برای یک سفر رمانتیک کجا بریم؟

برای یک سفر رمانتیک کجا بریم؟

Heart اماکن عاشقونه دنیا واسه سفر

واسه تجربه یه روز عاشقانه عالی چه ایده ای دارین؟ تموم برنامه هاتون میتونه در یکی از مقاصد گردشگری عاشقونه دنیا به بهترین شکل ممکن اجرا شه.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت ما؛ سفری به یه مکان عاشقونه، پیشنهادیه که هیچکی نمی تونه اون رو رد کنه. در این مقاله عاشقونه ترین مکانها رو به شما معرفی می کنیم.

شاید یه خونه ی جنگلی روی رودخانه کمی دور از دسترس باشه. اما ۵ پیشنهاد (و یه ولخرجی بزرگ) براتون داریم که می تونه شما رو واسه معشوقتان، به قهرمون روز عشاق تبدیل کنه.

گودلند

گلتا (Goleta)، کالیفرنیا

قبل از اون که گروه هتل های کیمپتون (Kimpton) هشت مایل از اراضی غرب «سانتاباربارا» (Santa Barbara) رو بخره و اون رو تبدیل به نگین منطقه کنه، گودلند متلی بود با ایده ای جدید واسه استراحت ساعتی مسافران.

این هتل که خودشو «کالیفرنیای آروم» می نامد، پس از مشکلات فراوون، تونست خود رو به عنوان جزئی از فرهنگ لوکس موج سواری جا بندازه.

مثلا، کافه «گود» با اسکیت بوردهای جور واجور تزیین شده و «رستوران آوت پست» (Outpost Restaurant) هم غذای خوشمزه دریایی سرو می کنه.

تا خیلی از بهترین سواحل کالیفرنیا واسه موج سواری فقط ۵ دقیقه با ماشین راه س و در هتل هم امکان به کار گیری کلاس یوگا، دی جی مهمون با موزیک های «پول ساید» (poolside)، نمایش شبونه ی فیلم های هندی، فال تاروت و برگشت به نوستالژی ها، از بازی نینتندو (Nintendo) گرفته تا موسیقی دهه ی ۹۰ جفت و جوره.

اتاق ها مجهز به دستگاه پخش (صفحه) هستن، پس می تونید به آهنگ مورد علاقه ی خودتون گوش کنین یا از کتابخونه ی لابی که مجموعه ای از موسیقی های قدیمی داره، صفحه ی «ماروین گی»(Marvin Gaye) رو امانت گرفته و در حال استراحت به اون گوش بدید.

اطلاعات تماس:

گلتا ۵۶۵۰ کال ری یِل (Calle Real)، گودلند ۴۸۰۱۴۶۵(۸۷۷)

شروع قیمت اتاق های دبل از ۱۷۵ دلار، تعطیلات آخر هفته اندازه بالاتر هستش.

کاروان آوت پست (Caravan Outpost)

اجای (Ojai)

جاهای عاشقانه و عاشقونه دنیا

نوع جدیدی از هتل بوتیک: اسباب و اثاثیه ی این هتل، همه در تریلرهای «ایر استریم» (Airstream) دوره های جور واجور وقتی چیده شده است که همه دور یه کمپ مرکزی پارک شده ان.

«ایر استریم»ها، تریلرهای مدرنی هستن با سطح داخلی براق که کنار هر یک، فضایی خصوصی واسه استراحت هست. این فضا با درختان نخل محدود شده و شما رو به استراحت در ننو یا صندلی حصیری دعوت می کنه.

هر کدوم از این تریلرها نامی خاص ی خود دارن و ابعادشان فرق داره؛ از «لالا»ی ۱۹ فوتی گرفته تا «دیه گو»ی غول پیکر که یه تریلر ۳۰ فوتی با یه تخت کویین و تلویزیونه. اگه نوستالژی براتون جذابه، «سم» رو رزرو کنین که یه ۲۰ فوتی اصیل از سال ۱۹۵۹ه.

همه این تریلرها دارای حموم، دوش، آشپزخانه، تهویه ی هوا، گرمایش و یه دستگاه پخش قدیمی هستن که مجهز به بلوتوثه.

فروشگاهی مخصوص فروش جنسای قدیمی و جدید هم هست که وقتی کنار کمپ نشسته اید و به موسیقی ای که در فضا پخش می شه گوش می کنین هم دیده می شه.

اطلاعات تماس:

اّجای، ۳۱۷ خیابون بریانت (Bryant)، کاروان آوت پست ۸۳۶۴۸۹۱(۸۰۵)

مارکر سانفرانسیسکو (The Marker San Fransisco)

سانفرانسیسکو

«مارکر»، دو بلوک از ساختمون باشکوه «هنرهای قشنگتر» (Beaux Arts) در میدون «یونیون» (Union) است.

«مارکر» از فضای خفقان آور سانفرانسیسکوی کهنه فاصله گرفته و به طرف هنر تزیینی رنگارنگ و روشن متمایله. می تونید از رفتن به اتاق تون از بین دیواره های راه راه و رنگارنگ، بودن در میان بالش های به رنگ جواهر و حمامی که کاغذ دیواری اش طرح های پر زرق وبرق داره، لذت ببرین.

این هتل در نزدیکی محله ی تئاتر و رستوران های بزرگه. در رستوران و بار «تراتو» (Tratto) غذا بخورین و طعم غذای خونگی ایتالیایی رو در محیطی باشکوه تجربه کنین، یا در کنار بخاری بزرگ، روی صندلی های «موریش» (Moorish) زرد رنگ، کوکتلی سفارش داده و لذت ببرین.

اگه در همین ماه واسه دو شب اتاق رزرو کنین، از تخفیفی ۲۰ درصدی بهره مند میشین. انگیزه ی خوبیه!

اطلاعات تماس:

۵۰۱ خیابون گری (Geary)، مارکر سانفرانسیسکو ۲۹۲۰۱۰۰(۴۱۵) یا ۷۳۶۲۷۵۳(۸۴۴).

شروع قیمت اتاق های دبل از ۱۳۹ دلار.

مونته ری تایدز (Monterey Tides)

مونته ری (Monterey)

مقاصد گردشگری عاشقانه

«مونته ری» دقیقا در امتداد دنج و آروم دریا واقع شده.

با گرفتن اتاقی با چشم انداز اقیانوس، در تخت دراز بکشین و فقط و فقط به آبی فیروزه ای دریا و بخش دیگه «مونته ری» در دوردست ها خیره شید.

دکوراسیون به سبک مکزیکی و همراه با دیواره های رنگارنگ و فرش های پر نقش ونگاره. اگه واسه شنا در اقیانوس به اندازه کافی پردل و جربزه نیستین، می تونید از استخر آب گرم استفاده کنین.

یا اینکه می تونید دوچرخه ای کرایه کرده و در «مونته ری» گشت بزنین، از آکواریوم «مونته ری» یا راسته ی کنسروسازی «اشتاین بک» بازدید کنین.

واسه یه ماجراجویی درست و حسابی، می تونید یه کایاک اجاره کرده و در میان شیره ها و سمورهای دریایی قایق رانی کنین.

رستوران این هتل، غذای دریایی رو از اقیانوس بر سر میز شما آورده و سرو می کنه.

اطلاعات تماس:

مونته ری، ۲۶۰۰ سند دانز درایو (Sand Dunes Drive)، مونته ری تایدز ۳۹۴۳۳۲۱(۸۳۱)-۲۴۲۸۶۲۷(۸۰۰)

شروع قیمت اتاق های دبل از ۱۲۶دلار.

سیته لوناس (Siete Lunas)

سایولیتا (Sayulita)، مکزیکو

امکان نشستن بر فراز تپه ای که مشرف به شهر موج سواران، «سایولیتا» است در «سیته لوناس» براتون جفت و جور می شه. «سایولیتا» شهریه که بعد از یه ساعت رانندگی به سمت شمالِ «پورتو والارتا»(Puerto Vallarta) در سواحل غربی اقیانوس آروم (در مکزیکو) به اون می رسید. هرچند «سیته لوناس» خارج از هیاهوی شهره، اما ۵ دقیقه سواری در ماشین برقی گلف، شما رو به قلب جنب وجوش اون می رسونه.

این هتل، از هفت کلبه با سقف های به سبک مکزیکی تشکیل شده که هر کدوم در محاصره ی گیاهان سبزه اما همه چشم اندازی قشنگتر از اقیانوس و کمی پایین تر، ساحل اختصاصی مخصوص به خود دارن. بالای تپه، استخر و محل استراحتی مشترک هست که از اون «ساحل مردگان» (Playa de los Muertos) و ساحل «سایولیتا» در دوردست ها دیده می شه.

اگه همه این هفت کلبه رو رزرو کنین، می تونید آشپز اختصاصی واسه طبخ شکل های جور واجور غذاها در اختیار داشته باشین.

در کنار استراحت در هتل، کارای بسیاری واسه انجام دادن دارید. علاوه بر موج سواری، تخته ی موج سواری وایس تاده هم واسه کرایه هست. می تونید در نزدیکی «پونتا میتا» گلف بازی کنین، با لوله و ماسک به غواصی یا ماهی گیری برید، در کلاس رقص و یوگای شهر شرکت کنین، جواهر آلات زیبای «هویشل هندی» (Huichol Indian) بخرین یا همراه با مردم مهربون محلی و مسافران که پابرهنه هستن، در بارهای شهر گردش کنین.

اطلاعات تماس:

سایولیتا، ۷۱۴ کامینو سین نومبره (Camino Sin Nombre)، سیِته لوناس ۰۱۱۵۲۳۲۹۲۹۸۸۵۵۷

شروع قیمت اتاق های دبل از ۲۱۶ دلار.

مزرعه کیدنپرز (Farm at Kidnappers)

خلیج هاوکه (Hawke’s Bay)، نیوزیلند

کمی دورتر و در قلب شادی ها، «مزرعه ی کیدنپرز» در جزیره ی شمالی «نیوزیلند» و در ساحل شرقی «خلیج هاوکه» (Hawke’s Bay) قرار داره.

این بخش از کشو کانون سواحل قشنگتر، رودخانه های ایده آل واسه گرفتن ماهی قزل آلا، فرهنگ «مائوری» (Maori) و آشپزی صنعتیه.

مزرعه که از ۲۲ سوئیت و یه کلبه ی بزرگ ۴ اتاق خوابه واسه مالک تشکیل شده است، مساحتی حدود ۶۰۰۰ جریب از خط ساحلی رو اشغال کرده و دارای یه محل واسه نگهداری گاوها و گوسفندانه. هم اینکه یکی از بهترین مسابقات قهرمانی گلف در «نیوزیلند» هم در این منطقه انجام می شه.

ظاهر ساختمون ها مثل خونه های رعیتیه و در داخل، لوازم آنتیک مزرعه در کنار چوب و چرم و گوست به عنوان تزئینات در نظر گرفته شده ان.

به غیر از گلف، می تونید سوار بر اسب از اراضی دیدن کنین، به شکار پرندگان، پیاده روی یا ماهی گیری برید. اما شاید پررنگ ترین بخش اقامت شما در این هتل، گرفتن پرنده ی «کیوی» (Kiwi) در طبیعت وحشی باشه. مزرعه با ایجاد پرچین و دام های موقت تلاش کرده تا کیوی ها رو به منطقه برگرداند.

اطلاعات تماس:

«خلیج هاوکه» (Hawke’s Bay)، ته آوانگا Te Awanga) ۴۴۶) جاده کلیفتون (Clifton)، مزرعه ی «کیدنپرز»

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

جهانگردی سایت ما

Share