برای یادگیری گیتار از کجا باید شروع کنیم؟

برای یادگیری گیتار از کجا باید شروع کنیم؟

یادگیری گیتار

اگه به ساز گیتار علاقمند هستین و به دنبال یادگیری این ساز قشنگتر هستین تا آخر مطلب با ما همراه باشین و از پیشنهاد هایی که واسه آموزش درست و آسون اون داریم حتما استفاده کنین. اگه می خواین گیتار رو  چه با آموزشای غیر حضوری و چه با کلاسای حضوری در آموزشگاه موسیقی ، درست و اصولی بیاموزید حتما قبل از هر چیز؛ کمی در مورد سبکا و متدای آموزشی اون تحقیق کنین تا بهتر بتونین در راه یادگیری درست اون قدم وردارین.

مراحل یادگیری درست و آسون گیتار

۱-پیدا کردن سبکی که بیشتر دوست دارین

۲-انتخاب درست استاد

۳-انتخاب و خرید ساز استاندارد

۴-کلاس منظم

۵-تمرین

۶-اجرا در گروه و کنسرت

پیدا کردن سبکی که بیشتر دوست دارین

این مرحله شاید انگار مهم ترین مرحله در آموزش گیتار باشه. هرچند که معمولا به این قسمت کار خیلی توجه نمی شه اما باید دقت داشت که شابد همه سبکای گیتار واسه سلیقه و علاقه فرد مناسب نباشن و از این روست که اگه آموزش در سبک اشتباه پیش رود ، در ادامه به بی میلی در تمرینا و در آخر قطع آموزش منجر می شه و شاید دیگه حس خوبی واسه ادامه در دیگه سبکا بوجود نیاد.

از چند راه می تونین بفهمین که علاقه شما به کدوم سبک بیشتره.

یکی از راه ها اینه که به آهنگایی که بیشتر گوش می کنین یا علاقه دارین توجه کنین. معمولا ما به آهنگایی بیشتر گوش می کنیم که در سبک مورد علاقه ماست و ناخود آگاه به سمت این موزیکا بیشتر میریم و از همین راه میشه خیلی راحت به علاقه خود در سبک خاصی پی ببریم.

اگه واسه تشخیص بازم مشکل دارین می تونین از مشاورین آموزشی کمک بگیرین که شک نداشته باشین در این راه راهنمایی بهتری می تونن به شما بدن.

در آموزشگاه موسیقی منظومه قبل از شروع آموزش و یادگیری حتما مشاور آموزشگاه در این مورد راهنمایی لازم رو انجام میده و قبل اینکه راه به اشتباه شروع شه با یه مشاوره ساده خیلی راحت این موضوع بررسی می شه.

اما اگه علاقه شما به سبک خاصی نیس پیشنهاد ما اینه که سبک سنتی و سبک پاپ رو واسه شروع انتخاب کنین.

سبک سنتی از واسه اصولی بودن و آکادمیک بودنش که سواد موسیقی رو آموزش میده و سبک پاپ از واسه جذابیت و سهولت واسه شروع بسیار مناسبه.

در آخر در کلاسای آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی منظومه تلاش شده برنامه ای طراحی شه که فواید و امتیازات هر دو سبک اصلی در گیتار رو داشته باشه تا هنرجویان هم از جذابیت کار روی گیتار بهره ببرن و هم آموزشی اصولی و پایدار رو تجربه کنن که در ادامه نیاز به آموزشای اضافی نباشه و هنرجو مجبور نباشه که پاره ای مسائل رو خارج از کلاس جستجو کنه.

انتخاب درست استاد

پس از اینکه سبک مورد علاقه خود رو انتخاب کردین باید که استادی متبحر و با تجربه واسه آموزش انتخاب کنین.

این مرحله هم بسیار حساسه و باید استادی رو انتخاب کنین که در سبک مورد نظر شما مهارت داشته باشه.

بعضی وقتا افراد اساتیدی رو انتخاب می کنن که گیتار آموزش میدن ولی در سبک خاص مورد نظر مهارت نداره و این موضوع باید از اول مشخص شه به چه دلیل  که گیتار سبکای مختلفی داره و اینطور نیس که همه استادان در همه سبکا مهارت و تجربه داشته باشن.

پیشنهاد ما اینه که حتما قبل از شروع آموزش با استاد مشاوره داشته باشین و حتما در مورد سبک مورد تدریس ، روش آموزش ، برنامه و روند آموزشی اطلاعات بگیرین ، چون که تا آموزش به مرحله تسلط در نوازندگی برسه دست کم چند ترم گذشته و اون موقع دیگه واسه عوض کردن روش آموزشی یا استاد خیلی دیره.

انتخاب و خرید ساز استاندارد

واسه خرید ساز اصلا عجله نکنین ، بهتره که در این مورد کمی تحقیق داشته باشین یا از استاد خود مشورت بگیرین.

 از ملاکای ظاهری مثل رنگ یا طرح قشنگتر بگذرید ، باید گیتاری انتخاب کنین که جدای از هر چیز دیگه ، فقط صدای استانداردی داشته باشه.

تلاش کنین از برندای شناخته تر شده خرید کنین.

اگه گیتار رو واسه بچتون می خواین بهتره با نظر استاد یا مشاور آموزشگاه ، اندازه مناسب واسه اون رو انتخاب کنین تا در ادامه کار اذیت نشه.

کلاس منظم

پس از طی مراحل قبل و در مرحله آموزش باید که روند کلاسا به طور منظم انجام شه تا نتیجه درست و به هنگام داشته باشه.

اگه کلاسا رو تا یه مدت منظم و درست ادامه ندین نه فقط از برنامه آموزش عقب می افتین بلکه هر بار معطلی در کلاسا می تونه بی میلی و زدگی از موسیقی رو به همراه داشته باشه.

تا یه مدت باید پیگیر کلاس هاتون باشه ولی وقتی که دوره آموزش رو  کامل کردین شاید  دیگه از این حساسیت کم بشه. اما در شروع آموزش این معطلی ها بسیار زیان باره.

تمرین

خیلی بی راه نیس اگه بگیم که یادگیری موسیقی و گیتار بدون تمرین هیچ نتیجه ای در بر نداره.

نه استاد با تجربه و نه روش آموزشی دقیق و نه کلاسای منظم ، بدون تمرین هیچ فایده ای در بر نداره.

قسمت بزرگ نوازندگی کار عملیه و باید که تمرینای منظم و برنامه مشخصی واسه نوازندگی داشته باشین.

اندازه پیشرفت شما در یادگیری فقط به تمرین شما بستگی داره ، هر چقدر بیشتر و منظم تر تمرین داشته باشین ، بهتر پیش می رید.

پیشنهاد ما اینه که تمرینا هر چند کم ولی هر روز انجام شه تا اینکه در یکی دو روز و با ساعات بیشتر.

تمرینای منظم هر روزه بسیار در روند یادگیری تاثیردارن.

اجرا در گروه و کنسرت

پس از اینکه تسلط نسبی روی ساز خود پیدا کردین حتما باید که در گروه یا در کنسرتا هم شرکت کنین چون که در نوازندگی به تنهایی بسیاری موارد رو نمیشه آموخت و اجرا در گروه و هماهنگی با دیگه سازه ها مهارتیه که در اجراا و کنسرتای آموزشی ممکن می شه.

از این رو در آموزشگاه موسیقی منظومه در هر دوره ، کنسرتا و اجراای منظم واسه هنرجویان هم به صورت تک نوازی و هم به صورت گروهی برگزار می شه و همین که هنرجو کمی روی ساز خود به تسلط رسید وارد کلاسای فوق برنامه می شه که واسه کنسرتای دوره ای آماده می شن. به تجربه ثابت شده که اینجور برنامه ها تاثیر زیادی در پیشرفت هنرجویان داره.

آموزشگاه موسیقی منظومه

نشانی: خیابون سید جمال الدین اسدآبادی(یوسف آباد) بین خیابون ۱۹ و ۲۱ پلاک ۲۰۷

تلفن: ۸۸۷۰۳۱۶۵ – ۸۸۷۱۵۳۴۰ – ۸۸۷۱۵۵۴۲

اهنگ جدید

معرفی رسانه بی باک موزیک , بهترین و جدیدترین موزیکا

Share