برای شفافیت پوست صورت چه کنیم؟

برای شفافیت پوست صورت چه کنیم؟

راهکارهایی واسه شفاف تر شدن پوستتعداد کمی از آدما به این موضوع توجه می کنن اما شما با به کار گیری راه های جور واجور می تونید از ایجاد جوش و جوش ها در پوست بدنتون جلوگیری کنین. واسه باخبر شدن از پاکیزگی پوست بدن روش های زیر رو به دقت اجرا کنین.

 1. غذای مورد علاقه تون رو بخورین

بعضی از افراد فکر می کنند مصرف غذاهای چرب و شکلات، باعث ایجاد جوش می شن. جوش وقتی به وجود میاد که منافذ پوست از طریق چربی بسته شن. در این هنگام باکتری های عادی باعث عفونت می شن.

اگه مطمئنین که مصرف غذاهای چرب و شکلات منافذ پوستتون رو بسته می کنن از اونا دوری کنین اما در شرایط عادی لزومی نداره به خاطر سلامت پوستتون از خوردن غذای مورد علاقه تون دوری کنین.

 1. آب بخورین

نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز پوست بدنتون رو سالم و سرحال نگه می داره. هم اینکه مصرف غذای سالم، میوه و سبزی تازه هم ویتامین های A و E رو که واسه سلامت پوست لازم ان، تامین می کنه.

سبزیجات برگ سبز مانند کلم بروکلی پر از ویتامین E هستن. میوه ها و سبزیجات رنگارنگی مانند کلم، طالبی، هلو و فلفل هم پر از ویتامین A هستن.

 1. آرایش غلیظ، ممنوع!

از لوازم آرایش چرب دوری کنین. این گونه از لوازم آرایش منافذ پوست رو می بندند. لوازم آرایشی که با به کار گیری موادمعدنی جفت و جور شده ان خیلی کمتر از لوازم آرایش چرب منافذ پوست رو بسته می کنن.

 1. به کار گیری لوازم آرایش بدون چربی

اگه مرتب آرایش می کنین از لوازم آرایش بدون چربی استفاده کنین. قبل از به کار گیری لوازم آرایش صورتتون رو با آب سرد شستشو کنین. یادتون نره قبل از خواب هم پوستتون رو از مواد آرایشی پاک کنین.

 1. حموم آفتاب ممنوع

بعضی از افراد فکر می کنند که حموم آفتاب گرفتن پوست رو تمیز می کنه. اما واقعیت اون هستش که اشعه خورشید خطر دچار شدن به سرطان پوست، پیری زودرس و چین وچروک پوست رو افزایش می دهد. هیچوقت جلوی آفتاب دراز نکشید و از داروهای ضدآکنه استفاده نکنین چون ترکیب این داروها و نور خورشید بسیار مضره.

 1. به کار گیری کرم های ضدآفتاب بدون روغن

از ضدآفتاب هایی استفاده کنین که اندازه محافظتشان در برابر نور خورشید (SPF) 15 یا بیشتر باشه. هنگام خرید این نوع کرم ها دقت کنین بدون روغن باشن تا از مسدودشدن منافذ پوست جلوگیری کنین. کرم ضدآفتاب رو هر ۲ ساعت یه بار به پوستتون بزنین.

skin

چیجوری پوستی شفاف داشته باشیم؟

 1. نبود به کار گیری مواد چرب کننده و حالت دهنده مو

اگه به موهاتون ژل می زنید و اون رو به سمت صورتتون شونِه می کنین، بدونین که این مواد منافذ پوستتون رو می بندند. موهاتون رو همیشه تمیز نگه دارین و از شامپوهای بدون روغن استفاده کنین. اگه موهاتون چربه و هر روز سرتون رو می شویید از اسپری واسه حالت دادن به موهاتون استفاده نکنین.

 1. به کار گیری صابون های بدون روغن

صابون های بدون روغن نمی تونن منافذ پوست رو ببندن و باعث ایجاد جوش و جوش های سر سفید و مشکی شن. صابون هایی انتخاب کنین که روی جعبه شون کلمه «بدون چربی» قید شده باشه تا از مسدودشدن منافذ پوست جلوگیری کنه. با به کار گیری این صابون، دست ها، لباس ها و… رو که با پوستتون در تماس هستن و می تونن محرک باشن رو بشورید.

 1. به کار گیری کرم ها براساس توضیحات سازنده

حتما براساس دستورالعمل نوشته شده روی بسته بندی ها از پماد و کرم ها استفاده کنین. کرم ها رو از طریق پارچه پنبه ای یا کتون روی پوست صورت بمالید. اگه از دستتون واسه این کار استفاده کنین به پوستتون آسیب وارد می کنین. دست های شما شامل چربی هایی هستن که می تونن تعداد جوش و جوش های صورت رو زیاد کنن. حتما قبل از آرایش کردن، صورتتون رو به دقت بشورید.

 1. دوری موها از صورت

اگه موهای تون بلنده هنگام خواب اونا رو پشت سرتون ببندین تا پوست صورتتون رو تحریک نکنه. تلاش کنین در طول روز هم این کار رو انجام بدین. یادتون باشه مو شامل روغن هاییه که می تونه منافذ پوست رو ببنده و باعث ایجاد جوش، جوش های سر مشکی و سفید شه.

Summer-Glowing-Skin

راه های داشتن پوستی شفاف

 1. به صورتتون دست نزنین

دست زدن و مالش دادن صورت می تونه تعداد جوش های صورت رو زیاد کنه. هیچوقت دست هاتون رو به صورتتون تکیه ندین و از صورتتون واسه نگه داشتن گوشی موبایل استفاده نکنین.

دست ها و گوشی موبایل شامل روغن هایی هستن که پوست صورت رو تحریک می کنن. عرق بدن هم می تونه باعث ایجاد جوش شه. حتما بعد از اینکه عرق کردین، دوش بگیرین تا پوست بدنتون تمیز شه.

 1. به کار گیری کرم های مرطوب کننده بدون چربی

پوست سالم مرطوبه. کرم مرطوب کننده بدون چربی انتخاب کنین و به پوست صورتتون بمالید. این کرم کمک می کنه ایجاد جوش و جوش به تاخیر بیفته.

skin

شفافیت پوست صورت

 1. جوش رو نترکانید

فشاردادن و ترکاندن جوش ها تنها مشکلات رو زیاد می کنن. در مقابل این کار مقاومت کنین. این کار باعث می شه عفونت ها به نقاط دیگه پوست گسترش پیدا کنن و جوش های جدیدی ایجاد شن.

 1. استفاده همیشگی و طبق دستور دکتر داروها

داروهای ازبین برنده جوش یه شبه همه جوش ها رو از بین نمی برند. بیشتر درمان ها دست کم ۸ هفته طول می کشن و معمولا ۶ ماه زمان نیازه تا پوست صورت شما خالی از جوش شه.

بعضی وقتا پزشکتون پیشنهاد می کنه وقتی که پوست صورتتون خالی از آکنه س هم از داروهای ضدآکنه استفاده کنین.این درمان نگهدارنده الزامیه. حتما داروها رو طبق دستور دکتر استفاده کنین، وگرنه مشکلات زیادی پوست صورتتون رو تهدید می کنه.

 1. کنترل درمان جوش بوسیله دکتر

هیچوقت با جوش، جوش سر مشکی و لک و پیس زندگی نکنین. اگه درمان ها به درد بخور نبوده به دکتر متخصص پوست مراجعه کنین تا روش های درمانی دیگری رو ارائه کنه.

چیجوری یه لبخند قشنگتر داشته باشیم؟

چین و چروک صورت چیجوری از بین میره؟

خبرهای داغ روز زیبایی صورت زیبایی پوست سلامت پوست

Share