برای سلامت و شفافیت پوست چه بخوریم؟

برای سلامت و شفافیت پوست چه بخوریم؟

 Best Foods For Your Skinبرای شفافیت پوست چه بخوریم

داشتن پوست سرحال یکی از چیزهاییه که رژیم غذایی به صورت مستقیم در اون موثره پس اگه می خواید یه پوست سرحال ، شفاف و سالم داشته باشین خوراکیای زیر رو مد نظرتون بذارین.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ همه می دونیم که خوردن میوه ها و سبزیجات چقدر واسه سلامت کلی بدن و زیبایی پوست به درد بخور هست. اما می دونستین که بعضی میوه ها با پوست ما دوست هستن؟ اگه می خواید پوستی سالم و سرحال داشته باشین با این چند غذا آشنا بشین.

سیب واسه جوونی پوست

سیب یه ابرغذای جدید نیس اما یکی از بهترین میوه های به درد بخور واسه پوسته. اگه می خواید پوست جوونی داشته باشین سیب قرمز بخورین چون سیب قرمز پر از کلاژن هست که توانایی ارتجاعی پوست رو بالا میبره.

هندوانه واسه آبرسانی پوست

با اومدن تابستون نمیشه در مقابل هندوانه مقاومت نشون داد. با خوردن این میوه که ۹۰ درصدش آب هست پوست از درون و بیرون به طور کامل آبرسانی میشه.

موز واسه خشکی پوست

موز یکی از بهترین منابع پتاسیم ماده ای معدنی که رطوبت پوست رو حفظ میکنه. خشکی شدید پوست نشونه کمبود پتاسیمه پس تلاش کنین در برنامه های غذایی تون موز هم اضافه کنین.

توت فرنگی واسه رفع چین و چروک

با خوردن توت فرنگی پوست تون از شما تشکر می کنه. این میوه های قرمز کوچیک شامل الاژیک اسید هستن که از بدن در مقابل چین و چروک و اشعه ماوراء بنفش مراقبت میکنه.

آناناس واسه مقابله با التهاب

بعضی کشورها از آناناس به عنوان یه میوه دارویی استفاده می کنن. چون آناناس تنها میوه ایه که شامل آنزیمی به نام بروملین هست. این آنزیم با التهاب و ورم پوست مقابله میکنه.

کیوی واسه شفافیت پوست

کیوی پر از ویتامین C هست که واسه شفافیت و درخشندگی پوست خیلی خوبه.

انار واسه مقابله با پیری

انار هم یکی از ابرغذاهاست که شامل ترکیبات ضد پیریه و به تولید سلولای پوست کمک میکنه.

آلبالو واسه جوانسازی پوست

آلبالو بیشتر از هر میوه دیگه ای پر از آنتی اکسیدانه که با رادیکالای آزاد مقابله میکنه و روند پیری رو آروم تر میکنه.

سیب زمینی واسه سفید کردن پوست

واسه نابود کردن سیاهیای پوست زیر بغل یه تیکه سیب زمینی روی پوست زیر بغل قرار بدین و بعد از ۱۰ دقیقه وردارین و با آب گرم بشورید. سیب زمینی شامل مواد اسیدی خفیفیه که مثل یه سفید کننده عمل میکنه.

بهترین روشای کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

بدونیم خواص سبزیجات خواص میوه رژیم غذایی زیبایی صورت زیبایی پوست سلامت پوست

Share