برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟

برای رسیدن به موفقیت چه باید کرد؟

موفقیت کلمه ایه که بیشتر دارای تعاریف گوناگونیه. در بعضی موارد، این کلمه پر معنا، معنی واقعی خود رو از دست داده چون که هممون اون رو می خوایم و تعریف موفقیت واسه هر کدوم از ما فرق داره.

بعضی از ما می خوایم خونواده بزرگی داشته باشیم. بعضی از ما یه کار و کاسبی موفق می خوایم. بعضی از ما پول زیاد می خوایم تا بتونیم چیزای لوکس بخریم و تموم اینا دلیل می شن موفقیت واسه هر کدوم از ما ریشه در چیزی متفاوت داشته باشه.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از addicted2success؛ شما ممکنه تصور کنین کنار گذاشتن کارایی که دوستان بازنده تون انجام میدن سخته. بدیش اینه، چه قبول کنین یا نه، کسب موفقیت بسیار سخته و محقق نمیشه مگه اینکه شما اون رو جدی بگیرین و در راه رسیدن بدون تلاش کنین و هیچوقت واسه رسیدن به جایگاهی که می خواین، از پا نشینین پس اگه واقعا می خواین به موفقیت برسین الان وقت اون هستش که به اجرا چیزای مهم لازم واسه دریافت اون چیزی که می خواین بپردازید.

چیزایی که واسه رسیدن به موفقیت به اونا نیاز دارین.

چیزایی که واسه رسیدن به موفقیت به اونا نیاز دارین.

  1. من می خوام بدون این که توقع جبران کارم رو داشته باشم به بقیه کمک کنم

درک ارزش دوطرفه، پایه تموم کسب و کارا و زندگی شما رو شکل میده. وقتی که شما به هر فردی که با اون ملاقات می کنین به صورت یه معامله نگاه می کنین و همیشه توقع دارین تا بقیه، کمکتون رو جبران کنن، درست همون وقتیه که تصور می کنین در تلاشید تا به اهداف و رویاهایتون نزدیک شید.

رسیدن به مقامی بالاتر از بقیه، اندازه موفقیت شما رو در زندگی نشون نمیده. توقع از بقیه عمل ناپسندیه و هممون خوب بدین امر واقف هستیم.

دوستان بازنده شما همیشه محاسبه می کنن که هر شرایطی می تونه براشون چه سودی داشته باشه. شما باید طرز فکرتون رو تغییر بدید و بر اون چیزی که می تونین واسه بقیه انجام بدین تمرکز کنین.

  1. روی تصور و تصوراتتان سرمایه گذاری کنین

این مغز شماس که کنترل همه کارایی رو که انجام می دید رو دوش داره و همین مغز به عنوان مانعی واسه رسیدن به اهدافتون با شما مقابله می کنه مگه اینکه اون رو به شکلی برنامه ریزی کنین تا به روش هایی موثر وارد عمل شه.

این که به مغزتون یاد بدین چیجوری فکر کنه، به وقت و بعضی وقتا صرف پول نیاز داره.

ذهن شما به شکلی ساخته شده که همیشه منفی نگر باشه مگه اینکه روی بعضی از راه های هدف دار سرمایه گذاری کنین و به مغزتون یاد بدید که مثبت نگر باشه. یه فصل آموزشی کافی نیس؛ شما نیاز به روش های هدف دار دراز مدت و اثبات شده ای دارین تا به مغز خود بیاموزید که فقط بر موفقیت تمرکز کنه.

  1. به یه رسانه اجتماعی در رابطه باشین

خیلی از شما هیچوقت به اینجور مطالبی توجه نمی کنین اما الان و در جهان تکنولوژیک الان، در هر کدوم از پلت فرمای رسانه های اجتماعی، بخشی با عنوان بخش همفکری هست. این بخشا، از گروه هایی تشکیل شدن که ایده ها و محتوای رسانه های اجتماعی رو با همدیگه به اشتراک می ذارن.

هر بار که کسی در این گروه ها ایده ای رو مطرح می کنه، بقیه اعضا از اون پشتیبانی می کنن و نظراتشون رو در مورد موضوع مطروحه به اشتراک می ذارن.

این روش یه نسخه جدید از تفکر گروهیه و بسیار بهتر از تفکر تکی یه رهبر دیکتاتوره. آدمایی رو پیدا کنین که با اشتیاق به شما کمک کنن. با اونا رابطه برقرار کنین و از ایشون بخواین تا در کارا به شما کمک کنن، راه و چاه هایی رو که در مورد چگونگی فعالیتاتون به ذهنشون می رسه رو با شما در میان بذارن و از ارزشی که به دست میاد منتفع شن.

از واتس اپ، مسنجر، ایشون چت، تلگرام و یا هر برنامه دیگری که دارای توانایی چت گروهیه و بدون علاقه دارین واسه جمع آوری آدمایی که در بخش حرفه شما فعالیت دارن استفاده کنین.

  1. خود رو واسه ناامیدی و ترس آماده کنین

هر چیزی که ارزش انجام دادن داشته باشه با سختی و سختی همراه س.

اگه همه چیز رو براساس راحتی خودتون و با آدمایی که می شناسین انجام بدین، هیچوقت به پیشرفتای جدید دست پیدا نمی کنید؛ چون که نه دامنه دانشی تون تغییر می کنه و نه با افراد جدید آشنا میشین.

موفقیت تا حدودی ریشه در نا شناخته ها داره. یعنی واسه موفقیت، بهتره به کشف چیزای جدیدی در مورد خود بپردازید و در آخر می بینید که به اهداف باور نکردنی دست پیدا می کنین. پس باید بدونین که به موفقیتی دست پیدا نمی کنید مگه اینکه سختی بکشین.

انجام کارای ساده و روتین هیچوقت به موفقیت شما کمکی نمی کنن و فقط می تونین از اونا به عنوان پله ای واسه تلاش بیشتر و سخت کوشی استفاده کنین.

از طرف دیگه، بعضی وقتا ترس از انجام کاری دلیل می شه تا از انجام اون دوری کنین. وقتی که شما از سخنرانی در ملاء عام ترس دارین، به خودتون دروغ می گین که این بدین دلیله که “من یه آدم درون گرا هستم” یا “من نمی تونم در سخنرانی ام طبیعی رفتار کنم” اما واقعیت اینه که شما هول و هراس دارین.

اینا بهانهایی هستن که آدما به عنوان پادزهری واسه نبود ایجاد ترس و دلهره در درونشون بدون چنگ میزنن.

هممون طوری تربیت شده ایم که از ترس هامون دوری کنیم نه اینکه با اونا مواجه شیم. مقابله با ترس بسیار بد و ناراحت کننده س، اما وقتی که این کار رو انجام بدین، جربزه، قدرت، انعطاف پذیری و ایستادگی بیشتری رو در درون خود پیدا می کنین و این از ویژگیای افراد موفقه.

  1. چیزی که رو که می خواین درک کنین

شاید خیلی احمقانه به نظر برسه اما بیشتر مردم به درستی نمی دونن که چه میخوان. این افراد هیچوقت وقت خود رو صرف این نمی کنن که دریابند چی آتیش درونشون رو شعله ور می کنه و اونا رو واسه رسیدن به هدف به تلاش وا داره.

واقعا، دونستن این که از زندگی چه می خواین و هدفتون چیه واقعا سخته. شما چاره ای ندارین وقت بگزارید، بارها وارد مسیرهای اشتباه شید، شکست بخورین و هزاران مشکل دیگه رو تحمل کنین تا راه حقیقی رو پیدا کنین.

مهم نیس که چند ساله هستین، اگه نمی دونین الان از زندگی چه می خواین، نباید عصبانی شید. کافیه قدم وردارین و خیلی از چیزها رو امتحان کنین، سفر کنین، یه وبلاگ درست کنین، شروع به نوشتن یه کتاب کنین، وارد هنر شده و کاردستی بسازین یا نقاشی کنین، رقص کُردی بیاموزید و … اینا تنها یه تیکه از هزاران کاریه که می تونین واسه پیدا کردن هدف زندگیتون انجام بدین.

خیلی راحته، فقط کافیه همیشه چیزای جدید رو امتحان کنین تا وقتی که چیزی رو پیدا کنین که لبخند رو به صورتتون هدیه کنه و در درون خود احساس آرامش کنین.

  1. شما باید بعضی چیزها رو قربونی کنین.

هم جهت با رسیدن به اهدافتون شما باید خیلی چیزها رو قربونی کنین. این چیزها می تونه مانند بیرون نرفتن در روز تعطیل و خداحافظی با فست فود مورد علاقه تون که می تونه وقت زیادی رو از شما بگیره باشه.

این می تونه شامل دوری از یه دور همی دوستانه و صرف نوشیدنی با دوستانتون باشه. حتی ممکنه گذروندن وقت با دوستان نزدیکتان رو هم کنار بذارین تا واسه یه مدت فقط و فقط بر کارتون تمرکز کنین.

فکر کردن رو یادتون نره هر چی می تونین، بیشتر و بیشتر، روی اهدافتون تفکر کنین و با خودتون بگید من می خوام قربونی کنم تا موفق شوم.

ساعات روز واسه داشتن همه چیز با هم کافی نیستن. موفقیت بدون فداکاری ممکن نیس.

به دنبال تجربه های جدید باشین

به دنبال تجربه های جدید باشین

  1. تا می تونین تجربه به دست بیارین

هیچ کسی وجود نداره که خیلی راحت به چیزای بزرگ و یا هر چیزی که واسه شما اهمیت داره دست یافته باشه. من در مورد افراد واقعی صحبت می کنم که هر روز با هدف رسیدن به موفقیت بیدار شده و نفس میکشن.

این افراد صبح از خواب بیدار می شه و اولین کاری که انجام می دید، کار کردن هم جهت با موفقیته. تنها چیزی که این افراد می تونن ببینن رویای خودشونه و می دونن که چیجوری می تونن از همه چیز واسه رسیدن به اهدافشون دوری کنن.

این سلاحی از تجربه س که کسب اون در زندگی سخته. شما به هدفی مهم نیاز دارین تا بتونین واسه رسیدن به اون، تقلا کنین.

اگه خودتون نمی تونین وارد اینجور راهی شید باید هزینه کنین و مربی ای رو استخدام کنین تا به شما واسه کار کردن در این راه کمک کنه.

  1. یه اتفاق تغییر دهنده زندگی

این اتفاق بر رشد و پیشرفت شخصی تون متمرکز هستش. این اتفاق می تونه شامل یه سری از روزای طولانی و شاید خسته کننده باشه که شما در اون غوطه ور میشین و از تلفن و حتی خونواده خود دور می مونین.

در همین زمینه لحظاتی وجود دارن که پر از دلتنگی، شکست و جلساتی هستن که به هیچ جا نمی رسن اما دلسرد نشید. از موسیقی واسه تغییر حال و هوای خود استفاده کنین، چراغا رو روشن کنین و محیط رو پر نور کنین تا حس بهتری داشته باشین و از بقیه واسه کسب روحیه در راه موفقیت کمک بگیرین.

شما باید از جا و زمان واسه رشد و شکوفایی و تبدیل شدن به یه گل قشنگتر از درون غنچه تون استفاده کنین. غوطه ور شدن در این حالات تنها راه واسه سرعت بخشیدن به روند موفقیته.

  1. منابع غیر پولی

منابع غیر مالی زیادی هست که شما واسه موفقیت بدانا نیاز دارین. این منابع همون استعدادها و توانایی هاتون هستن.

به زمان خود اهمیت بدید و رویدادهای بی معنی رو از حافظه خود بزدایید و بیشتر از اینکه به فکر امور بی اهمیت باشین به موفقیت تون فکر کنین.

مهارت ها همون تواناییای چندگانه ای هستن که شما می تونین در درون خود پرورش بدید. پس واسه افزایش مهارت هاتون همیشه تمرین کنین. چون که همین مهارت ها به موفق شدنتون کمک می کنن و بنابر این دقیق شدن و فوکوس کردن روی این تواناییای چندگانه کلیدی واسه رسیدن به موفقیت لازم هستش.

دوستی و اتحاد

  1. به بقیه محبت کنین و اونا رو دوست داشته باشین.

در انتهای این مقاله من می خوام به مهمترین اصل واسه کامیابی اشاره کنم و به درستی اون انسانیت و آدم بودن، عشق و علاقه به همنوع و دوست داشتن بقیه آدماس. پس باید آدما رو بالاتر از نژاد، جنسیت، قومیت، مذهب، احزاب سیاسی، ترجیحات جنسی یا هر نوع الگوریتمی که امروزه دلیل تقسیم بندی و ایجاد فرق در بین گونه بشر شده دوست داشته باشیم.

اگه شما هم راهی واسه رسیدن به اهداف و خوشبختی در زندگی سراغ دارین اونو از راه بخش نظرات با ما به اشتراک بذارین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز خوشبختی خوشحال بودن موفقیت چیجوری

Share