برای داشتن موهای سالم چه باید کرد؟

برای داشتن موهای سالم چه باید کرد؟

موهای سالم

چگونگی شستن موها و کالاهایی که استفاده می کنین، می تونه به داشتن موهایی نرم و نورانی کمک کنه. واسه داشتن موهایی سالم، به این راهنمایی ها که از متخصصین پوست و موست، عمل کنین:

۱. موهای چرب رو خیلی وقتا بیشتری بشورید

تعداد دفعاتی که موهاتون رو می شویید، باید براساس مقدار چربی باشه که پوست سرتون تولید می کنه.

  • اگه پوست سر شما چربه، شاید لازم باشه روزی یه بار سرتون رو بشورید.
  • اگه موهاتون در برابر مواد شیمیایی قرار گرفته، ممکنه خشک تر باشن، پس شاید بخواین اونا رو کمتر بشورید.
  • با بالا رفتن سن، پوست سر شما چربی کمتری تولید می کنه، پس شاید لازم نباشه خیلی وقتا زیاد از شامپو استفاده کنین. اما اگه در موهاتون پوسته می ببینن، به این معناست که به اندازه ی کافی موهاتون رو شامپو نمی زنید. این مسئله می تونه منتهی به شوره ی سر و بقیه بیماریای پوست سر شه.

۲. به شامپو کردن پوست سرتون توجه کنین

هنگام شستن موها به جای شامپو کردن تموم رشته های موتون، در درجه ی اول به تمیز کردن پوست سرتون توجه کنین. اگه فقط موهاتون رو بشورید، اونا همیشه پرواز می کنن و زبر و بی جون می شن.

۳. بعد از هر بار شامپو زدن از نرم کننده استفاده کنین

مگه اینکه از یه شامپوی ۲ در ۱ که هم مو رو تمیز کرده و هم حالت می دهد استفاده کنین. به کار گیری نرم کننده می تونه با افزایش درخشش، کاهش الکتریسیته ی ساکن، تقویت و حفاظت در برابر اشعه های مضر UV؛ ظاهر موهای آسیب دیده یا نازک رو بهتر کنه.

۴. فقط در نوک موهاتون از نرم کننده استفاده کنین

از اونجا که نرم کننده ها می تونن باعث شن که موها نازک و ضعیف بنظر برسن، فقط باید روی نوک موها از اونا استفاده کنین، نه روی پوست سر یا تموم رشته های مو.

۵. شامپو و نرم کننده ی مناسب موتون انتخاب کنین

مثلا، اگه موهاتون رو رنگ می کنین، از شامپویی استفاد کنین که واسه موهای رنگ شده طراحی شده. اگه موهای شما آسیب دیده یا در برابر مواد شیمیایی قرار گرفته، از یه شامپوی ۲ در ۱ استفاده کنین. صرفنظر از قیمت، خیلی از برنده های شامپو و نرم کننده، امتیازات مشابهی دارن.

۶. موقع شنا از موهاتون مواظبت کنین

با خیس کردن موها و زدن نرم کننده به اونا قبل از شنا، در برابر اثرات داغون کننده کلر از موهاتون مواظبت کنین. یه کلاه شنای تنگ بپوشید و بعد از شنا واسه جایگزینی رطوبت از دست رفته، از شامپوی مخصوص شنا و یا نرم کننده ی عمیق استفاده کنین.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

زیبایی مو سرخاب سفیداب

Share