برای بالا بردن متابولیسم بدن چه بخوریم؟

برای بالا بردن متابولیسم بدن چه بخوریم؟

غذاهایی رژیمی واسه بالا بردن متابولیسم

واسه لاغری چه راه حلی رو انتخاب میکنین؟ رژیم لاغری و تمرین شدید میتونه بهترین راه حل باشه اما همیشه احتیاجی به انتخاب سخت ترین راه نیس شما می تونین با پیش گرفتن یه تغذیه اصولی و با کمترین دردسر به وزن ایده آل برسین.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله قرمز؛ متابولیسم شما بخشی از اون بوسیله ژنتیک پایه گذاری شده، اما شما می تونین اون رو به طور طبیعی از طریق درست خوردن درست بهبود بدید. در ادامه نه ماده غذایی که که قدرت چربی سوزی بالایی رو دارن آورده شده.

سفیده تخم مرغ

به گفته دیوید گروتو متخصص تغذیه شیکاگو، سفیده تخم مرغ غنی از اسیدآمینهای چند زنجیره س که متابولیسم شما رو زیاد می کنه، هم اینکه سفیدهای تخم مرغ شامل پروتئین و هستن.

گوشت بدون چربی

گوشت خالص پر از آهنه؛ کمبود مواد معدنی باعث کاهش سوخت و ساز می شه. روزانه سه تا ۴ وعده از مواد غنی از آهن، مثل گوشت مرغ یا غلات استفاده کنین.

آب

اگه شما حتی به مقدار کمی آب بدنتون رو از دست بدید، سوخت و ساز بدن شما پایین میاد. به گفته اسکات ایساک مدرس دانشگاه علوم پزشکی اموری : آب سرد بخورین تا بدن شما واسه گرم کردن اون مجبور به سوزوندن کالریهای اضافی شه.

فلفل چیلی

دکتر ایساک گفته : فلفل تند شامل کپسایسین است که یه ماده شیمیاییه که می تونه به سوخت و ساز سرعت بخشه. اون پیشنهاد کرد که روزانه یه بار یه قاشق غذاخوری فلفل چیلی به غذاتون اضافه کنین. فلفلای تند همچین منبع فوق العاده هستن.

قهوه

تحقیقی منتشر شده در مورد فیزیولوژی و رفتار نشون داد که میانگین اندازه سوخت و ساز در آدمایی که قهوه شامل کافئین نوشیدن، ۱۶ درصد بیشتر از کسائی بود که بدون کافئین نوشیدن.

چای سبز

تحقیقات نشون میده که این نوشیدنی شامل ترکیبی به نام EGCGه که چربی سوزی رو تقویت می کنه.

شیر

تحقیقات انجام شده توسط مایکل زمل مدیر قبلی موسسه تغذیه دانشگاه تنسی نشون میده که مصرف کلسیم ممکنه به طور موثری به سوختن چربی بدن کمک کنه.

غلات کامل

غلات کامل به سوختن چربیا کمک زیادی می کنن، چون بدن واسه سوزوندن اونا انرژی بیشتری نسبت به غلات فرآوری شده مثل نون سفید و پاستا صرف می کنه. غذاهایی کامل که غنی از فیبر هستن، مثل برنج قهوه ای و جودوسر بهترین گزینه ها هستن.

عدس

حدود ۲۰ درصد زنان دچار کمبود آهن هستن که خبر بد واسه لاغری دور شکم اینه که نمی تونه به طور موثری کار کنه تا کالریا رو به وقتی که بدن واسه کارکرد مناسب نیاز داره بسوزونه.

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

رژیم غذایی رژیم لاغری مجله قرمز

Share