براونی، یک کیک شکلاتی بی‌نظیر

حتما در مراجعه به قنادیای جور واجور با یه جور از شیرینی مواجه شدین که ظاهر خیلی دل فریبی داره. به خصوص اگه از عاشقان دل باخته شکلات باشین. شیرینی براونی. این شیرینی در بعضی قنادیا پیدا میشه. مثلا در قنادی ناتلی. یه شیرینی که بافت کیکی داره و در اندازه های کوچیکی برش خورده. در این مطلب ما شما رو بیشتر از قبل با براونی آشنا می کنیم تا این خوردنی خوشمزه رو بهتر از قبل بشناسین و دفعه بعد که اونو به عنوان دسری استثنائی یا عصرانه و میان وعده ای رویایی انتخاب کردین، از طعم اون چند برابر لذت بیشتری ببرین. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین به دلیل داشتن شکلات، کودکان هم به براونی علاقه بسیار زیادی دارن.

براونی (Chocolate brownie) یه شیرینی شکلاتی بسیار مطبوعه که از آرد، کره، تخم مرغ، شکر، شکلات یا پودر کاکائو جفت و جور می شه. البته در دستور پخت براونی نسبت به کیکای شکلاتی معمولی، آرد کمتری به کار میره. براونی شیرینی قدیمی با گذشته ای طولانی به حساب نمیاد. بلکه اولین دفعه در ایالت متحده آمریکا و در سالای پایانی قرن نوزدهم میلادی طبخ شد و طرز پخت اون در طول نیمه اول قرن بیستم پیشرفت پیدا کرد. طوری که تبدیل به یکی از محبوب ترین شیرینیای آمریکا و کانادا گردید.

بروانی به صورت تخت و چهارگوش قالب زده می شه و از دید شکل و طعم بافت، چیزی بین کیک و بیسکوئیته. برانی وقتی برش می خوره و تعداد اون زیاد می شه به صورت جمع، براونیز Brownies نامیده می شه.

همونجوریکه گفتیم براونی در ظاهر سنتی اون به صورت مربعی یا مستطیلی برش زده می شه. در ترکیب اونم از مغز خشک بار مانند گردو، بادام یا پسته استفاده می کنن یا از خامه فرم گرفته، چیپس شکلات و فراستینگ یا روکش نرم کره ای و تخم مرغی. براونی بیشتر گرم سرو می شه. بعضی از افراد دوست دارن براونی رو با بستنی بخورن و یه سریای دیگه با سس شکلات گرم. هرچند طبق سلیقه و ذائقه می شه براونی رو با شکلای جور واجور چیزای دیگری مانند خامه، کارامل، پودر مارزیپان یا پودر شکر تزئین و سرو کرد.

کیک براونی

بعضی از قنادها براونی رو ملکه کیکای شکلاتی می دونن و فکر میکنن بافت متفاوت اون موجب این انتخابه. براونیا شکلای جور واجور مختلفی دارن. بعضی از اونا بیشتر مثل کیک هستن و یه سریای دیگه بیشتر مثل فاج. فاج fudge مدلی از شیرینیه که از جوشوندن شیر، کره و شکر جفت و جور می شه. اضافه کردن مواد جور واجور به این شیرینی موجب به دست اومدن ترکیبات متفاوتی می شه. به خاطر همین فاجا تنوع زیادی دارن.

گروهی از آشپزها ممکنه براونی رو بدون شکلات یا شکر قهوه ای درست کنن که در این صورت به این براونی میگن بلاندی.

گذشته کیک براونی

یکی از داستانایی که واسه پخت اولین براونی در تاریخ تعریف می کنن، برمیگرده به خونواده پالمر در شیکاگو. برتا پالمر جزئی از جامعه برجسته شیکاگو بود. یه روز در سال ۱۸۹۳، اون یه آشپز آورد تا واسه خانومایی که از کلمبیا واسه حضور در نمایشگاه جهانی شیکاگو به این شهر سفر کرده بودن، دسری خوشمزه بپزه. اون از آشپز خواست که براش یه شیرینی خاص بپزه که مثل تیکه ای کیک باشه اما در ابعاد کوچیک تر تا بعد از ناهار واسه مهمونا سرو کنه. اون از آشپز خود خواست این شیرینی نرم باشه تا به دندون نچسبد و هم اینکه خرده های اون روی لباس خانوما نریزد. نتیجه این درخواست اولین براونی جهان بود. البته زمان برد تا این دسر به رسمیت شناخته شه و طرز پخت اون وارد کتابا و مجله های آشپزی و شیرینی پزی شه.

B3

اولین دفعه در سال ۱۸۹۶ در کتاب آشپزی بوستون واسه براونی یه دستور جفت و جور نوشتند اما با شروع قرن بیستم بود که براونی مثل نمونه های امروزی اون وارد آشپزخانه ها شد و دستورپخت اونم در کتابای شیرینی پزی ذکر گشت. به مروز زمان روش درست کردن این شیرینی کامل تر شد. قنادها به اون تخم مرغ بیشتری اضافه کردن و در اندازه شکلات اونم تغییراتی به وجود آوردن تا نتیجه اون چیزی شد که ما الان مصرف می کنیم و لذت هم می بریم.

براونی در ایران

در ایران هم این کیک خیلی طرفدار داره. هم میشه اونو در خونه جفت و جور کرد و هم اونو به صورت بسته بندی، البته بیشتر با نام برنده های خارجی، خرید و هم میشه با مراجعه به قنادیای معتبر و پیش رو به اندازه دل خواه براونی سفارش داد.

B4

درست کردن براونی در خونه کار سختی نیس به شرطی که هم در قنادی مهارت داشته باشین و هم به این کار علاقه مند باشین. کافیه تخم مرغ، شکر، کره و شکلات ذوب شده، خامه، شیر، روغن مایع، پودر کاکائو و آرد رو با هم مخلوط کنین و با هم زن خوب اونا رو بزنین. بعد قالب رو چرب کرده و مواد رو داخل قالب ریخته و در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد که از قبل گرم شده، به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بپزید. البته به دلیل مایع بودن شکلات درون براونی، قنادها بعد از درآوردن اون از فر، زود اونو برش نمی زنن. چون باعث می شه ظاهر براونی از بین بره و آسیب ببینه.

B5

اما اگه وقت، امکان یا حوصله پخت براونی رو در خونه نداشتید؛ ما پیشنهاد می کنیم به قنادی ناتلی مراجعه کنین. این قنادی براونی شکلاتی خوشمزه ای داره که در چند نمونه جور واجور تزئین شدن. براونی شکلاتی ساده، براونی شکلاتی کرم دار و براونیایی که با پودر گردو یا پسته تزئین شدن.

قنادی ناتلی چهار شعبه مخالف در سهروردی شمالی (شعبه مرکزی)، پاسداران، نیاوران و تهران پارس داره. شما می تونین به یکی از این چهار شعبه مراجعه کنین یا به سایت ناتلی سر بزنین. سایت ناتلی به شما امکان سفارش آنلاین براونی رو هم میده. اگه در محدوده دلیوری هم باشین، که می تونین سفارش خود رو به صورت رایگان تحویل بگیرین. پس بشتابید که دست دست کردن موجب پشیمانیه.

روش درست کردن کیک وارونه کرنبری

روش درست کردن کیک کلم عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *