توشیبا، شرکت ژاپنی ای که تاسیس اش به قرن ۱۹ برمیگرده، به دنبال پرورش گیاهان با روشی نوینه. در اتاقی استریلیزه و پاکیزه، حدود ۵۰ کیلومتر خارج از توکیو، که در سالای ۱۹۸۰ و ۹۰ محل ساخت دیسکای فلاپی این شرکت بود، این شرکت در حال پرورش هزاران بوته کاهوه.

در ادامه مطلب با سایت ما باشین.

مقر توشیبا در یاکوزا

روز گذشته، توشیبا میزبان خبرگزاریایی مانند Quartz در سایت واقع در یاکوزا بود. برنامه ترتیب داده شده به وسیله این شرکت شامل، ارائه، تور اتاق پاکیزه و مزه کردن گیاهان پرورش داده شده بود. ایده بزرگ توشیبا، به گفته مدیران اجرایی اون، گسترش کار و کاسبی بهداشت و درمان این شرکته که انواعی از لوازم پزشکی تا سیستمایی واسه کشاورزی صنعتی رو شامل می شه.

یکی از اولین چیزایی متوجهش میشین، وجود لوگوی توشیبا در همه جاست؛ به خاطر این که کشاورزی داخلی، صنعتی نیس که هر کسی بتونه خیلی راحت وارد اون شه. این شرکت خیلی از اجزاء لازم در اتاق پاکیزه رو جفت و جور می کنه؛ از جمله روشنایی، ضد عفونی آب، امکانات تولید انرژی و تبلتایی که کارکنان از اونا واسه کنترل کارا استفاده می کنن. درسته که عمل اصلی اتاقا هم رو دوش خود شرکته. توشیبا حتی کار جفت و جور آب اسید و آلکالاین، که همه افراد موظند قبل از ورود دستای خود رو با اونا بشورن، رو هم انجام میده.

به چه دلیل باید بوتهای کاهو رو در اتاقای پاکیزه پرورش بدیم؟ جواب روشنه، چون پاکیزه س! همه عوامل از جمله فشار هوا، دما، روشنایی، باکتریا و گرد و خاک خوب کنترل شدن. نتیجه محصولیه که خالی از حشرات بوده و احتیاجی به آفت کشی یا شستشو نداره.

داخل اتاق پاکیزه، صدای بلند سیستم تهویه هوا و ماشینای آب رسانی پیوسته شنیده می شه. فلئورسنت هم راهروای باریک رو روشن کرده؛ هرچند توشیبا الان در حال آزمایش نور LEDه. یکی دیگه از آزمایشای در حال انجام به وسیله این شرکت، تاثیر نور رنگی روی ساختار، تغذیه و مزه گیاه س.

هدف انجام گرفتن این آزمایشا، فروش اینجور سیستمایی به بقیه، از جمله روسیه و کشورای خاورمیانه س که کشاورزی داخلی در اون عملی سخت حساب می شه. اما توشیبا غذای ژاپن رو هم تامین می کنه. انتظار میره این شرکت هرساله حدود ۳ میلیون بوته کاهو تولید کرده و در اومدی ده ها میلیون دلاری به ارمفان بیاره. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین، توشیبا تنها شرکت ژاپنی ای نیس که به این میدون وارد شده؛ فوجیتسو کاهو و شارپ هم در دبی، توت فرنگی پرورش میده.

این شرکت ژاپنی، کار روی این مزرعه رو حدود یه سال پیش و کاشتن دانه ها رو اواخر ماه سپتامبر شروع کرد. در صورت تامین شرایط لازم، کاهو به وقتی برابر ۱ ماه واسه رشد نیاز داره. الان، این شرکت گیاهان برگ دار خیلی از جمله کاسنی فرنگی، برگ چغندر سوئیسی، منداب، اسفناج و کاهو پرورش میده. شرکت یاد شده تصمیم داره در آینده، گیاهانی مانند ریحان و گشنیز هم کاشته و پرورش بده.

اولین محصول توشیبا، که هفته آینده عرضه می شه، سالادیه که به دو صورت با سس و بدون سس در کافه تریاای این شرکت و بعضی سالاد کافه های فروشگاه های ژاپنی فروخته می شه. کاهو تولید شده مزه خوبی داره، ترد و تند بوده و به نظر پاکیزه میاد. این شرکت ژاپنی ظرفایی رو هم به عنوان نمونه آماده کرده؛ از جمله گازپاچو، کاستارد تخم مرغ به همراه کاهو و قارچ مشکی که به همراه یه جور نوشابه مخصوص سرو می شن.

مشاهده ورود کمپانیای ژاپنی ای که تا یه دهه گذشته با گجتای پیشرفته شون معروف بودن، به بخشایی مانند کشاورزی و بیمه عمر حیرت انگیزه؛ به خصوص با ورود گوگل به میدون ماشینای بدون راننده و اپل به صنعت کالاای لوکس با تولید ساعتای هوشمند و قشنگتر.

نظر شما چیه؟